یحیی کمالی پور در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص نشست امروز کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس توضیح داد: نشست امروز کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با حضور نمایندگان  نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات، مرکز پژوهش‌های مجلس و مرکز تحقیقات قم برگزار شد، در این نشست ماده ۱۲ لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود:در این ماده بیان شده هر شخصی که مرتکب قاچاق اطفال شود به مجازات درجه ۴ محکوم می‌شود، اما  چون مجازات اصلی قاچاق کودک بین ۵ تا ۱۰ سال حبس است موضوع به مجازات درجه ۳ یعنی تعیین مجازات ۱۰ تا ۱۵ سال حبس تغییر یافت.

کمالی پور اضافه کرد: در این نشست همچنین طرح اصلاح موادی از قانون آئین دادرسی کیفری مورد بررسی قرار گرفت و کلیات آن تصویب شد و قرار شد این طرح در کمیته‌ای که برای بررسی آن تشکیل شده به منظور ارائه در صحن علنی آماده شود.

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس بیان کرد:همچنین طرح تشدید مجازات اسیدپاشی مندرج در طرح تشدید مجازات جرائم خشن ارتکابی علیه بزه‌دیدگان خاص در  نشست بررسی شد و مواد پیشنهادی که در مرکز پژوهش‌ها اصلاح شده است، ارائه شد، کمیسیون در این مورد به جمع‌بندی نرسید ، قرار شد توسط کمیته‌ای نتیجه بررسی‌های آن در جلسات آتی این کمیسیون ارائه شود.