سفیر جدید انگلیس در تهران پس از تقدیم استوارنامه‌اش به حسن روحانی در صفحه توییتر خود نوشت: خوشحالم که در چنین زمان حساس و مهمی برای ایران، من به عنوان سفیر می‌توانم به انجام تمامی مسئولیت‌هایم بپردازم.

 صبح روز سه‌شنبه رابرت مک‌ایر سفیر جدید انگلیس در تهران با حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی دیدار و استوارنامه خود را به رییس‌جمهوری ایران تقدیم کرد.

روحانی در این دیدار، ملاقات‌ها و مذاکرات مسوولان دو کشور در مسائل دوجانبه و بین‌المللی را سازنده توصیف کرد و افزود: امروز در مقطع تاریخی بسیار مهمی در رابطه با برجام قرار داریم و بیان شفاف موضع اروپا نسبت به اقداماتی که باید برای جبران خروج غیرقانونی آمریکا از برجام انجام دهد، برای ملت ایران بسیار حائز اهمیت است.

رئیس‌جمهور کشورمان تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران هرگز به دنبال تنش در منطقه نبوده و نمی‌خواهد مشکلی در آب‌راه‌های جهانی ایجاد شود، اما هیچ‌گاه از حق خود در صادرات نفت نیز، به راحتی نمی‌گذرد.

روحانی با انتقاد از عدم اجرای کامل برجام در بخش‌های تجاری و اقتصادی و روابط بانکی از سوی برخی از اعضا، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره برای توسعه مناسبات و حسن رابطه با کشورهای اروپایی آماده است و اکنون پس از خروج غیرقانونی آمریکا از برجام، در فرصت محدود باقی‌مانده توپ در زمین اروپا قرار دارد.

هم‌چنین رابرت مک‌ایر سفیر جدید انگلستان نیز در این دیدار ضمن تقدیم استوارنامه خود به رئیس جمهوری کشورمان با اشاره به اینکه دولت بریتانیا از اجرا و تداوم برجام حمایت می‌کند، گفت: امروز تلاش گسترده‌ای میان کشورهای اروپایی برای حفظ برجام بویژه در زمینه اقتصادی برقرار است که بی‌سابقه بوده است.

سفیر جدید انگلستان در تهران با بیان اینکه سیاست تنش‌زدایی ایران در منطقه بسیار حائز اهمیت است، گفت: ما به دنبال توسعه هر چه بیشتر روابط و مناسبات با ایران هستیم و معتقدیم، حل مشکلات و بحران‌ها تنها از طریق گفتگو و دیپلماسی امکان‌پذیر است.