سرهنگ  فضل الله شیری رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه اظهار داشت: پوشاندن و ناخوانا کردن پلاک وسیله نقلیه، بیشتر در بین رانندگان موتورسیکلت شایع است که مصداق قانونی جرم محسوب می شود.

وی ادامه داد: برخی از رانندگان بمنظور  فرار از قانون با گذاشتن خورجین، کلاه ایمنی، قفل و زنجیر و ... مبادرت به پوشاندن یا ناخوانا کردن پلاک های موتورسیکلت می کنند.

سرهنگ شیری گفت: برابر ماده ۲۰ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، تمامی قوانین و مقررات عمومی مربوط به خودروها، درباره موتورسیکلت‌ها نیز جاری است که یکی از این قوانین نیز درخصوص خوانا بودن پلاک‌هاست.

رئیس پلیس راهور استان با بیان اینکه برابر مقررات با موتورسیکلت‌هایی که به هر دلیل پلاکشان پوشیده یا دستکاری شده باشد برخورد می‌شود اظهار کرد: اگر موتورسیکلتی پلاکش دستکاری یا تغییر کرده باشد، ماموران این وسیله را متوقف کرده و راننده را نیز به مراجع قضائی معرفی می‌کنند.

وی یادآوری کرد: ممکن است عده کمی نیز با پوشاندن پلاک موتورسیکلت خود، قصدهای سویی نظیر کیف قاپی و دیگر اقدامات مجرمانه داشته باشند .

سرهنگ شیری در پایان از موتورسیکلت سواران خواست حتما به قوانین راهنمایی و رانندگی احترام گذاشته و ضمن پرهیز از ورود به خطوط ویژه،‌ پیاده روها و معابر ممنوعه حتما از کلاه ایمنی استفاده کنند.