پیام صادقیان در خصوص آخرین شرایط عثمانلی در لیگ یک ترکیه اظهار داشت: شرایط تیم خوب است و سخت مشغول تمرین هستیم و آماده هستیم تا در فصل جدید بتوانیم مجددا به سوپرلیگ صعود کنیم. بازیکنان جدیدی به خدمت گرفتیم که تیم را تقویت کردند و مدعی اصلی صعود هستیم.

وی در مورد اینکه چرا در لیگ یک هم کنار عثمانلی اسپور مانده است گفت: دلیلش این است که قرارداد داشتم و نمی‌توانستم قراردادم را فسخ کنم. از سوپرلیگ ترکیه چند پیشنهاد داشتم و پیشنهاد خوبی هم از قره‌باغ داشتم ولی در نهایت مجبور شدن در عثمانلی بمانم. در حال حاضر هم به نظرم عثمانلی مدعی اصلی صعود به سوپر لیگ است.

هافبک ایرانی عثمانلی در مورد پیشنهاداتش از ایران گفت: دو تیم لیگ برتری پیشنهادات خوبی به من دادند ولی همانطور که گفتم با عثمانلی قرارداد داشتم و در نهایت در این تیم ماندنی شدم. ضمن اینکه من به این زودی‌ها قصد بازگشت به لیگ ایران را ندارم، مگر اینکه پرسپولیس به من پیشنهاد دهد و تنها در این صورت به لیگ ایران برمی‌گردم.

صادقیان در مورد اینکه حضور در سطح دوم فوتبال ترکیه باعث کمتر دیده شدن او نمی‌شود، گفت: من فکر نمی‌کنم اینطور باشد. لیگ یک ترکیه سطح بالایی دارد و بازیکنان خوبی در آن حضور دارند. قراردادی که در حال حاضر با این تیم دارم را بعید می‌دانم هیچ بازیکنی در لیگ ایران داشته باشد و در کل فکر می‌کنم شرایط خوبی حاکم است.

وی در مورد علاقه تیم‌های ترکیه‌ای به بازیکنان ایرانی و پیوستن مجید حسینی و وحید امیری به ترابوزان گفت: مدتی تیم‌های ترکیه‌ از بازیکنان ایرانی زده شده بودند و فصل گذشته من فکر می‌کنم نمایش خوبی که داشتم باعث شد کمی نظر آنها به بازیکنان ایرانی جلب شود. ترابوزان هم تیم خوب، ریشه‌ای و پرطرفدار است و اگر وحید و مجید عملکرد خوبی داشته باشند شک نکنید بازیکنان ایرانی بیشتری در لیگ ترکیه خواهیم دید. ضمن اینکه برای هر دو بازیکن آرزوی موفقیت دارم.

هافبک عثمانلی در مورد اینکه چقدر احتمال دارد این دو بازیکن به سرنوشت امثال شهباززاده و طارمی در ترکیه دچار شوند گفت: هیچ چیزی مشخص نیست. لیگ ترکیه شرایطش به مراتب با لیگ ایران تفاوت دارد و از نظر فیزیکی و فنی سطح خیلی بالایی دارد و بازیکن باید بتواند به سرعت خودش را با شرایط جدید وفق دهد. به هر حال امیدوارم امیری و حسینی عملکرد خوبی در ترابوزان داشته باشند.

وی در مورد اینکه به تیم ملی فکر می‌کند یا نه، گفت: من برایم خیلی جام جهانی مهم بود ولی متاسفانه در آستانه رقابت‌ها مصدوم شدم. فکر می‌کنم اگر مصدومیت بد موقع به سراغم نمی‌آمد دعوت شده بودم چرا که پیام‌هایی از اطراف برایم آمده بود و صحبت از دعوت شدنم مطرح بود.

صادقیان در پایان با اشاره به وضعیت پرسپولیس هم خاطرنشان کرد: من اخبار پرسپولیس را دنبال می‌کنم. فکر می‌کنم با توجه به محرومیت در نیم فصل اول کار سختی دارد ولی اگر بتواند ۵۰ درصد امتیازات لازم را کسب کند در نیم فصل دوم شرایط خوبی ایجاد می‌شود و می‌تواند بازهم قهرمان شود.