ابراهیم محمدولی اظهار داشت: رشد غیرعادی و شدید قیمت مسکوکات طلا در دو روز گذشته آن هم به دلایل روانی سبب شد تا امروز از حجم معاملات در بازار کاسته شود.

وی افزود: در معاملات امروز بهای انواع مسکوکات طلا ریزش کرد و قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی (طرح قدیم) به ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید.

به گفته وی، بهای هر نیم سکه حدود ۲ میلیون و ۵۱ هزار تومان، نیم سکه یک میلیون و ۱۰۱ هزار تومان و هر سکه گرمی ۵۱۱ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

این فعال صنعت طلا و جواهر قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی را ۱۲۱۹ دلار و ۷۳ سنت و هر گرم طلای ۱۸ عیار را ۳۰۷ هزار و ۱۰۰ تومان اعلام کرد.

محمدولی بخشی از کاهش قیمت ها را ناشی از واکنش بازار به اظهارنظرهای سیاسی اخیر دانست و گفت: همانطور که تحولات سیاسی بر مراودات و تعاملات بین المللی و سیاسی موثر است، بر اقتصاد نیز اثر می گذارد.

وی در عین حال افزود: با کاهش قیمت ها در بازار، تب تقاضا نیز باید کم شود زیرا آنهایی که خریدارند منتظرند تا کاهش های بیشتر رخ دهد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: با وجود تحولات قیمتی در بازار سکه، هیچ تغییری در بازار مصنوعات طلا بوجود نیامده و اگر بخشی از نقدینگی که بازار سکه سرازیر شد، صرف خرید مصنوعات طلا می شد، این صنعت از رکود خارج می شد.