رویترز گزارش داد، قیمت هر بشکه نفت برنت برای تحویل در ماه سپتامبر امروز با ۴۶ سنت، معادل ۰.۶ درصد کاهش به ۷۴ دلار و ۵۱ سنت رسید. قیمت نفت برنت دیروز حدود یک درصد افزایش یافته بود. قیمت نفت خام آمریکا نیز پس از افزایش بیش از ۲ درصدی در جلسه قبل، امروز ۴۳ سنت، معادل ۰.۶ درصد کاهش داشت و به ۶۹ دلار و ۷۰ سنت رسید.

نتایج تحقیق رویترز نشان می دهد که تولید نفت اوپک در ماه جولای افزایش داشته است. این گزارش حاکی است، اوپک در این ماه تولید خود را ۷۰ هزار بشکه افزایش داده و به ۳۲.۶۴ میلیون بشکه رسانده است. اوپک متعهد شده که به منظور جبران کاهش عرضه نفت ایران به دلیل تحریم های آمریکا، اجرای توافق کاهش تولید را تعدیل نماید و نفت بیشتری روانه بازار کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که ظاهرا لحن خود را در قبال ایران نرم تر کرده، دیروز گفت، وی حاضر است بدون هیچ گونه پیش شرطی با حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران دیدار کند. این سخنان تنها یک هفته پس از آن بیان می شود که وی در توئیتر تهدید کرده بود تبعات شدیدی در انتظار ایران است.

۶ تحلیلگر در آستانه انتشار گزارش های انستیتوی نفت آمریکا و اداره اطلاعات انرژی امریکا برآورد کردند که به طور متوسط میزان ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به ۲۷ جولای، حدود ۳.۲ میلیون بشکه کاهش یافته باشد.

گزارش انستیتوی نفت آمریکا امروز منتشر خواهد شد و گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا نیز روز چهارشنبه منتشر می شود.

موسسه اطلاعات انرژی گنسکیپ گفته، میزان ذخایر نفتی در کوشینگ اوکلاهاما، محل تحویل نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا بر اساس قراردادهای آتی، از روز سه شنبه تا جمعه هفته گذشته حدود ۲۰۰ هزار بشکه معادل حدود یک درصد رشد داشته است.