مسعود سلطانی وزیر ورزش و جوانان پس از حضور در اردوی آماده سازی تیم ملی وزنه‌برداری کشورمان اظهار داشت: در ادامه برنامه بازدیدهایی که ما از اردو تیم‌های اعزامی به مسابقات آسیایی ۲۰۱۸ داشتیم امروز به اتفاق آقای صالحی امیری به اردوی وزنه‌برداری آمدیم و بعد از آن هم به اردوی تیم ملی تیراندازی با کمان می‌رویم.

وی افزود: رشته وزنه‌برداری جزو رشته‌های پر مدال ما در المپیک و بازی‌های آسیایی است. وزنه‌برداری همیشه باعث شادی مردم شده و لازم است از آنها، کادر فنی، رئیس فدراسیون و همه کسانی که باعث رشد رشته‌های ورزشی می‌شوند، تشکر کنم. آقای مرادی گفتند ما هر دوره بازی‌های آسیایی یک مدال طلا آوردیم اما ما در المپیک بعد از انقلاب غیر از مدال سعید محمدپور ۶ مدال طلا و چند مدال نقره و برنز داشتیم، ضمن اینکه ما امسال توانستیم برای اولین بار در مسابقات جهانی آمریکا قهرمان جهان شویم و امیدوار هستیم که در بازی‌های آسیایی نتایج خوبی بگیریم و با همین ترکیب و برنامه‌ریزی در مسابقات جهانی موفق باشیم.

سلطانی‌فر درباره سهمیه وزنه‌برداری در المپیک گفت: ما در المپیک ۲ سهمیه داریم، اعتراض‌های‌مان را هم ما و هم کمیته المپیک دادیم و امیدواریم تا قبل از المپیک ۲۰۲۰ سهمیه جدیدی بگیریم و موجبات افتخار کشور را فراهم کنیم.

وزیر ورزش و جوانان در مورد پرداخت پاداش‌ها به وزنه‌برداران عنوان کرد: ما همه پاداش‌ها را براساس آیین‌نامه موجود پرداخت کردیم و مطلبی که وزنه‌برداران مطرح کردند، تقاضایی بود که در آیین‌نامه موجود، بند جدیدی بیاوریم که تیمی که قهرمان جهان شده علاوه بر پاداش تیمی، به صورت انفرادی هم پاداش بگیرند. ما می‌توانیم مجددا در کمیته مطرح و بررسی کنیم. اگر بتوانیم این کار را بکنیم و منابع آن را تامین کنیم قطعا این کار را می‌کنیم ولی تا الان همه پاداش‌های پرداخت شده است.

وی درباره شعار کاروان ایران گفت: ما امروز در جلسه‌ای که در ستاد عالی بازی‌های آسیایی و پاراسیایی داشتیم، البته باید بگویم این ستاد برای بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ هم از سال گذشته کارش را شروع کرده است، این شعار را انتخاب کردیم. از بین شعارهایی که مطرح شده بود که اکثر آن شعارها هم قشنگ بود، دوستان شعار «یک ایرانی یک صدا» گفتند بهترین شعار است. ما ایرانی‌ها را به عنوان یک ملت می‌بینیم که یک صدا، یک آرمان و یک هدف دارند و می‌دانیم که همه ایرانی‌ها در همه جای دنیا هر تپش قلب‌شان برای عزت ایران است.