مهدی چمران نایب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب، در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره موضع‌گیری جدید اصلاح‌طلبان مبنی بر خروج جهانگیری از کابینه دولت به منظور حفظ پایگاه اجتماعی جبهه اصلاحات، اظهار کرد: همواره صحبت‌هایی از سوی اصلاح‌طلبان مبنی بر اینکه جهانگیری باید از بدنه دولت بیرون بیاید تا ناکامی‌های روحانی به پای جریان اصلاحات نوشته نشود، مطرح می‌شود. اما به نظر می‌رسد که روحانی و جهانگیری تنها به دنبال حل مسائل کشور و انجام کارهای خود هستند و انتظار مردم نیز این است که به صورت جدی به حل چالش‌های موجود پرداخته و تنها به گفتاردرمانی اکتفا نکنند.

وی افزود: حتی اگر اصلاح‌طلبان جهانگیری را از کابینه دولت بیرون بکشند فایده‌ای ندارد، چرا که آنها بارها فریاد حمایت از روحانی را سر داده‌اند و مردم آنقدر کم‌حافظه نیستند که اصلاح‌طلبان به راحتی راه خود را از روحانی جدا کرده و مشکلات را بر گردن او بیندازند.

چمران تصریح کرد: معقدم اصلاح‌طلبان در صورت همراهی و همفکری با رئیس جمهور به منظور حل مشکلات اقتصادی و ترمیم کابینه دولت آینده سیاسی بهتری خواهند داشت تا اینکه بخواهند علی‌رغم حمایت‌های بی‌چون و چرا از روحانی در دوران انتخابات از زیربار مسئولیتی که برعهده گرفته‌اند، شانه خالی کنند.

نایب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب با اشاره به ورود اصلاح‌طلبان به انتخابات با ائتلاف و پنهان شدن پشت کاندیدای یک جریان دیگر، خاطرنشان کرد: اصلاح‌طلبان در ادوار گذشته تلاش کردند تا اشخاصی مانند معین و دیگر کاندیداهای خود را روی کار بیاورند، اما به دلیل مقتضیات ناگزیر چاره‌ای ندارند جز اینکه از افرادی غیر از جریان خود حمایت کنند.