خبرگزاری رسمی سعودی از فرمان جدید پادشاه رژیم درباره خانواده‌های کشته‌شدگان مزدوران یمنی و سودانی شرکت کننده در جنگ یمن خبر داد.

بر اساس این فرمان، سلمان بن عبدالعزیز دستور داده  است تا ۱۵۰۰ سهمیه حج رایگان به خانواده‌های مزدوران سودانی و یمنی که در جنگ علیه ملت یمن به هلاکت رسیده‌اند، اختصاص یابد .

خبرگزاری رسمی سعودی به زعم خود کشته‌شدگان مزدور سودانی و یمنی را شهید قلمداد کرده است، مزدورانی که با دریافت پترودلار به عربستان آورده می‌شوند تا در جنگ علیه ملت یمن مشارکت کنند که تاکنون شمار زیادی از آنها در مقابل رزمندگان یمنی به هلاکت رسیده‌‌اند.

عبداللطیف بن عبدالعزیز آل الشیخ وزیر امور اسلامی و ارشاد سعودی با نادیده  گرفتن جنایات هولناک رژیم سعودی طی بیش از سه سالی که از جنگ علیه ملت یمن می‌گذرد و طی آن هزاران یمنی بیگناه شهید و ده‌ها هزار نفر مجروح و میلیون‌ها نفر به انواع بیماری‌ها مبتلا شده‌اند، مدعی شده است این فرمان پادشاه سعودی(در خصوص اختصاص سهمیه رایگان حج به مزدوران سودانی و یمنی) در راستای اقدامات ارزشمند و عنایات مستمر وی در حق عموم مسلمانان و به ویژه خانواده‌های شهدا! و تقدیر از فداکاری‌های قهرمانانه‌ شهدای ابرار در دفاع از سرزمین یمن برادر و کرامت و عزت آنها قرار دارد!

پادشاه سعودی در راستای سوء‌ استفاده و بهره‌برداری سیاسی از حج هر ساله در قالب برنامه‌ای موسوم به برنامه ضیوف خادم الحرمین(میهمانان خادم الحرمین) سهمیه‌هایی را برای افراد و شخصیت‌های خاص در کشورهای مختلف اختصاص می‌دهد.

اختصاص این سهمیه‌های رایگان به مزدوران سعودی در حالی  است که حکومت آل سعود طی سال‌های اخیر مردم داخل سوریه را از فریضه حج محروم کرده و از هنگامی که جنگ دیپلماتیک و اقتصادی علیه قطر را شروع کرده، در برابر مردم این کشور برای ادای فریضه حج مانع‌تراشی کرده است.