سایت «نشنال‌اینترست» پیش‌بینی کرده سیاست «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در قبال ایران شکست خواهد خورد و به بررسی دلایل آن پرداخته است.

در این مطلب آمده است: «سیاست‌های تهاجمی دولت ترامپ یادآور مداخله‌های مخرب خارجی در گذشته علیه ایران است. این سیاست‌ها اکنون در عقب‌نشینی از توافق هسته‌ای جولای ۲۰۱۵ علی‌رغم پایبندی کامل ایران، جلوگیری از ورود ایرانی‌ها به خاک ایالات متحده و تلاش برای اعمال فشار حداکثری به شکل تحریم‌های فلج‌کننده اقتصادی و عقب راندن ایران از منطقه متجلی شده‌اند.»

نشنال‌اینترست نوشته سیاست‌های بیش از حد خصمانه ترامپ مانع از آن نشده که او وانمود کند او نگران همان مردمی است که به دنبال فقیر کردن آنها است.

این نشریه نوشته است: «اگر ترامپ فکر می‌کند سیاست‌های او باعث نرمش رهبران سیاسی در ایران خواهد شد یا آنها را مجبور به تغییر خواهد کرد اشتباه می‌کند. یک اصل ساده در اینجا وجود دارد: اکثر ایرانی‌ها، صزفنظر از نظری که نسبت به دولت کشورشان دارند با دخالت آمریکا در امور داخلی‌شان مخالفند. این موضوع از دیدگاهی یکپارچه در میان ایرانی‌ها ناشی می‌شود که با کنترل قدرت‌های غربی روی ایران سر و کار دارد و قدمت آن به ۱۰۰ سال پیش برمی‌گردد.»