خیلی وقت نیست که آتش توپخانه مخالفان لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فراملی (پالرمو) علیه خانه ملت خبرساز شده است. نمایندگان از پیامک‌هایی صحبت می‌کردند که آن‌ها را تهدید و تحقیر می‌کرد. چیزی نگذشت که نمایندگان خبر دادند، کد اغلب شماره‌هایی که پیامک‌ها از آن‌ها فرستاده شده، مربوط به مشهد است؛ این خبری بود که علیرضا رحیمی، نماینده تهران منتشر و گروه دیگری از بهارستانی‌ها، ازجمله بهروز نعمتی، عضو هیأت رئیسه مجلس آن را تأیید کردند. 

علی مطهری، نائب رئیس مجلس نیز سرنخ دیگری در این باره داده و به تابناک گفته که گویا عاملان این پیامک‌ها، همان کسانی هستند که به کنسولگری عربستان در مشهد حمله کردند.

احضار عامل پیامک‌های تهدیدآمیز به نمایندگان 

بعد از انتشار این اخبار بود که محمدرحیم نوروزیان، معاون سیاسی استانداری مشهد پرده از این ماجرا برداشت و برای اولین بار خبر از پیگیری و شناسایی عاملان آن داد. به گفته وی، زنی شناسایی شده، اما خبری مبنی بر دستگیری‌اش وجود ندارد. 

حالا یک ماه بعد از انتشار این خبر، نوروزیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا درباره پیگیری ماجرای این پیامک‌ها و منبع آن در مشهد، خبر تازه‌ای می‌دهد. به گفته وی، یکی از دستگاه‌های امنیتی، این خانم را شناسایی کرده است. نوروزیان می‌گوید: تا جایی که بنده اطلاع دارم این خانم احضار شده و توضیحاتی از ایشان خواسته‌اند. اقداماتی نیز در این زمینه انجام داده‌اند، اما بنده از آن‌ها مطلع نیستم. 

قول لاریجانی برای پیگیری‌های هیأت رئیسه

البته ماجرا محدود به پیگیری‌های استانداری مشهد نمی‌شود. علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در جلسه بررسی لایحه پالرمو که ۲۰ خردادماه برگزار شد، در واکنش به تذکر علی ادیانی، نماینده قائم‌شهر که با استناد به ماده ۱۲۴ آیین‌نامه داخلی مجلس به این اقدام اعتراض کرد و شأن نمایندگی را اجل از این رفتارها دانست، گفت: « معتقدم این موضوع باید در هیأت رئیسه بررسی شود تا برای آن چاره‌ای یافته و مانع از ادامه پیامک‌های تهدیدآمیز به نمایندگان شویم، چرا که برخی‌ها از طریق پیامک‌ها مانع از تفقد نمایندگان در موضوعات مختلف می‌شوند.»

علاوه بر این، علی مطهری، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در این باره به تابناک گفت: «باید پیگیری اطلاعاتی و امنیتی خاصی روی این پیامک‌ها صوت گیرد تا منشأ اصلی آن پیدا شود. حتی اگر لازم است، باید پیگیری‌های قضایی انجام گیرد. چراکه در برخی از این پیامک‌ها به نماینده‌های مجلس هم توهین شده است».