بیزینس اینسایدر گزارش داد، موسسه " لندینگ تری" با جمع آوری اطلاعات املاکی به ارزش بیش از ۱۵۵ میلیون دلار در شهرهای مختلف آمریکا، به رده بندی شهرهای مختلف این کشور بر اساس شاخصه هایی همچون نرخ مالیات برمسکن، وام رهنی و موقعیت مکانی این خانه ها پرداخته است.

این گزارش دریافته است که بیشتر خانه های گران قیمت آمریکا در مناطق ساحلی این کشور قرار دارند و به جز شهرهای کلرادو و دنور که میزبان ستارگان و مالکان باشگاه های ورزشی ثروتمند این کشور هستند، نام شهر غیر ساحلی به چشم نمی خورد. هم چنین ایالت کالیفرنیا که بزرگ ترین و ثروتمندترین ایالت آمریکا محسوب می شود، میزبان بیشترین تعداد خانه های لوکس در آمریکا است.

۱۰ شهر آمریکا که بیش از سایر شهرهای این کشور میزبان خانه هایی به ارزش یک میلیون دلار و بالاتر هستند عبارت اند از:

۱-سن خوزه-کالیفرنیا: در این شهر ۵۳.۸۱ درصد خانه ها بیش از یک میلیون دلار قیمت دارند. متوسط قیمت خانه ها در این شهر یک میلیون و ۶۹ هزار دلار است.

۲-سن فرانسیسکو- کالیفرنیا: در این شهر ۴۰.۰۳  درصد خانه ها بیش از یک میلیون دلار قیمت دارند. متوسط قیمت خانه ها در این شهر ۸۹۱ هزار دلار است.

۳- لس آنجلس- کالیفرنیا: در این شهر ۱۷.۲۳  درصد خانه ها بیش از یک میلیون دلار قیمت دارند. متوسط قیمت خانه ها در این شهر ۶۲۲ هزار دلار است.

۴- نیویورک-نیویورک: در این شهر ۱۱.۸۱ درصد خانه ها بیش از یک میلیون دلار قیمت دارند. متوسط قیمت خانه ها در این شهر ۴۵۴ هزار دلار است.

۵- سن دیگو: در این شهر ۱۰.۵۵ درصد خانه ها بیش از یک میلیون دلار قیمت دارند. متوسط قیمت خانه ها در این شهر ۵۶۳ هزار دلار است.

۶- سیاتل- واشنگتن: در این شهر ۹.۹ درصد خانه بیش از یک میلیون دلار قیمت دارند. متوسط قیمت خانه ها در این شهر ۴۶۱ هزار دلار است.

۷- بوستون- ماساچوست: در این شهر ۷.۹۵ درصد خانه ها بیش از یک میلیون دلار قیمت دارند. متوسط قیمت خانه ها در این شهر ۴۵۹ هزار دلار است.

۸- واشنگتن دی سی- واشنگتن: در این شهر ۵.۲۷  درصد خانه ها بیش از یک میلیون دلار قیمت دارند. متوسط قیمت خانه ها در این شهر ۳۹۵ هزار دلار است.

۹- میامی- فلوریدا: در این شهر ۳.۷۹ درصد خانه ها بیش از یک میلیون دلار قیمت دارند. متوسط قیمت خانه ها در این شهر ۲۶۷ هزار دلار است.

۱۰- دنور- کلرادو: در این شهر ۲.۶۵  درصد خانه ها بیش از یک میلیون دلار قیمت دارند. متوسط قیمت خانه ها در این شهر ۳۹۱ هزار دلار است.