گزارش‌ها در بامداد شنبه از حمله جنگنده‌های ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی به چند شهر یمن حکایت دارند.

فعالان در فضای مجازی گزارش داده‌اند شهرهای «صنعا»، «حجه»، «صعده» و «ریمه» هدف این حملات بوده‌اند. 

شبکه خبری اسکای‌نیوز گزارش داده جنگنده‌های ائتلاف، شش حمله به فرودگاه «صنعا» و پایگاه «الدیلمی» انجام داده‌اند.

هنوز گزارشی درباره تلفات این حملات منتشر نشده است. 

گزارش‌ها از این حملات در بامداد شنبه ساعاتی بعد از آن منتشر شدند که یک پهپاد عربستان سعودی در منطقه «عسیر» این کشور سرنگون شد.

شبکه «المسیره» یمن شامگاه جمعه گزارش داد که نیروهای این کشور این پهپاد را که در حال جاسوسی از منطقه بوده، در منطقه «الربوعه» عسیر (واقع در جنوب عربستان سعودی) ساقط کرده‌اند.

این شبکه همچنین گزارش داد که یک سرباز سعودی به دست تک‌تیراندازان یمنی در منطقه مذکور کشته شده است.

 ائتلاف سعودی همچنین روز جمعه به تلافی هدف قرار گرفتن کشتی‌های جنگی‌اش شهر بندری «الحدیده» را هدف حملات سنگین قرار داد.

وب‌سایت خبری «انصارالله» یمن در این باره نوشت که جنگنده‌های سعودی ساختمان رادیو تلویزیون، ایستگاه تصفیه آب شهر الحدیده و لنگرگاه صیادان در بندر الحدیده را هدف قرار داده‌اند.

نیروی دریایی ارتش یمن چهارشنبه گذشته در بازه زمانی کمتر از ۲۴ ساعت توانست یک قایق و دو کشتی جنگی عربستان سعودی را که یکی از آن‌ها «الدمام» نام داشت، در ساحل غربی یمن منهدم کند.

ائتلاف سعودی با طرح این ادعا که کشتی‌هایی که به آن‌ها حمله شده نفت‌کش بوده‌اند صادرات نفت خود را از تنگه «باب المندب» متوقف کرد.

نیروی دریایی یمن در واکنش به این ادعای عربستان گفت که این کشور برای سرپوش گذاشتن شکست‌های خود، مدعی حمله به نفتکش‌های خود در دریای سرخ شده است.

ائتلافی به رهبری عربستان سعودی از فروردین‌ماه سال ۱۳۹۴ برای بازگرداندن قدرت به «عبد ربه منصور هادی» یمن را هدف حملات سنگین هوایی، دریایی و زمینی قرار داده است. 

این حملات به کشته شدن هزاران غیرنظامی و زخمی‌ شدن ده‌ها هزار نفر دیگر منجر شده و گسترش فقر، بیکاری و بیماری‌های واگیردار در کشور فقیر یمن را به همراه داشته است.