وینفرد شفر بعد از مساوی یک بر یک مقابل پیکان در نشست خبری گفت: خوشحالم که دوباره شما را در نشست می بینم. باید بگویم با وجود همه مشکلاتی که در چند هفته گذشته داشتیم اردوی تدارکاتی خوبی در ترکیه داشتیم اما اخبار بدی از تهران می آمد و یک بازی دوستانه در آلمان منتفی شد که آن بازی با حضور هواداران انجام می شد زیرا ما در ترکیه بازی بدون هوادار بازی کردیم با این حال به بازیکنانم تبریک میگویم این اولین بازی بود که انجام دادیم. 

* سال گذشته بازی سخت تری با پیکان داشتیم
وی ادامه داد: به تیمم تبریک می‌گویم پارسال بازی سخت‌تری با پیکان در پیکان‌شهر داشتیم و گلی که ابراهیمی زد اما امروز هیچ توپی روی دروازه ما نیامد. ووریا غفوری هم به خاطر این تعویض شد که مدتی با ما تمرین نکرده بود سجاد آقایی هم مصدومیتی جزیی داشت که تعویض شد. به بازیکنان جوان تیم یعنی رضا اذری، صیادمنش و فرشاد محمدی مهر تبریک می‌گویم و خیلی خوشحالم که خوب بازی کردند. آنها بازیکنان جوان و ‌آینده‌داری هستند باید با آنها صحبت کنیم مرتب با آنها کار کنیم تا بهتر و بهتر شوند. از دانشگر هم تشکر می‌کنم که با وجود مصدومیت جزیی که داشت و به شرایط صددرصد نرسیده بود اما خوب بازی کرد. فقط از ضربه ایستگاهی که آخر بازی آنگونه زده شد خوشحال نیستم می‌توانستیم آن ضربه را جور دیگر بزنیم و راه‌های بهتری برای زدن آن ضربه وجود داشت اما این مساله‌ نیست از بزرگترهای تیم یعنی رحمتی، منتظری،‌خسرو حیدری و علی کریمی تشکر می‌کنم که به جوانان کمک کردند. 

* از هواداران به خاطر حمایتشان تشکر می‌کنم

سرمربی استقلال با تقدیر از هواداران تیمش گفت: روز گذشته در نشست خبری قبل از بازی هم گفتم در صفحه شخصی خودم هم نوشتم که هواداران به ورزشگاه بیایند و به جوانان روحیه و انرژی بدهند که هواداران هم این کار را کردند و از آنها به خاطر حمایتشان تشکر می‌کنم. 

* آقایی قلم‌بند نداشت شاید فوتبالش تمام می‌شد

شفر با اشاره به بازیکنان خشن پیکان عنوان کرد: فصل گذشته در پیکانشهر روزبه چشمی شانس آورد که قلم پایش نشکست و در بازی برگشت تیام هم شانس آورد که مصدوم نشد.امروز هم سجاد اقایی اگر قلم‌بند نداشت ممکن بود استخوان پایش شکسته شود و فوتبالش تمام شود. در فوتبال اول از همه سلامت بازیکن مهم است وگرنه مسائل دیگر مثل توپ و گل زدن در درجه دوم اهمیت است. قلم‌بند آقایی تکه تکه شده بود. تعجب می‌کنم که چرا داور کارت قرمز به بازیکن پیکان نداد اما خدا را شکر می‌کنم که پای سجاد اقایی نشکست به هر حال بحث من درمورد داوری مسابقه نیست شاید او این صحنه را ندیده باشد. 

* پاس آخر فقط مربوط به بازیکن صاحب توپ نیست 

سرمربی استقلال درمورد اینکه تیمش در بازی هجومی و دادن پاس‌های آخر مشکل دارد گفت: این بحث درست است این مشکل وجود دارد پاس آخر خیلی مهم ا ست اما این پاس آخر فقط مربوط به بازیکن صاحب توپ نیست مهاجمی که آن جلو حضور دارد و وینگرهایی هم باید خوب حرکت کنند و موقعیت‌سازی کنند. دو توپ به صیادمنش رسید که یکی از آنها گل شد ولی داور خطا گرفت و ضربه دوم هم از کنار دروازه رفت. سخت است که بدون پاس دادن ببریم. مهاجمان هم باید خوب حرکت کنند. 

*برای صیادمنش بهتر بود که از اول بازی نکند

وی افزود: برای صیادمنش که بازیکن جوانی است بهتر بود که از اول بازی نکند زیرا او اگر دیرتر به میدان بیاید برایش بهتر است زیرا بازیکنان جوان باید با شرایط تیم عادت کنند. من بازیکنان مثل مهمت شول داشتم که آنها کم کم بازی کردند و سپس به تیم‌های بزرگتر رفتند و به تیم ملی آلمان رسیدند. دو توپ هم امروز به صیادمنش رسید که یکی خطا شد و یک شوت هم از کنار دروازه به بیرون رفت. 

*دو بازیکن السد که از اتلتیکو و کره آمدند قراردادشان از کل تیم ما بالاتر است

وی در پاسخ به این سوال که آیا منتظر بازیکن جدید می‌مانید یا با همین نفرات به آسیا می‌روید گفت: من لیست تمام بازیکنانی که مدنظرم بود را به باشگاه داده‌ام دیروز و پریروز صحبت کردم و مطمئنم که یکی دو بازیکن به ما اضافه می‌شود. می‌دانید که یکی دو بازیکن السد که از اتلتیکو و کره آمدند قراردادشان از کل تیم ما بالاتر است. 

*این آماده‌سازی در شان استقلال نبود

وی در مورد بازی پیکان گفت: مطمئن نبودیم که شانس بالایی برای این بازی داشته باشیم چون بازی تدارکاتی مقابل هواداران خودمان نداشتیم و این آماده‌سازی در شان استقلال نبود اما در مجموع از عملکرد امشب بازیکنانم راضی هستم.پیکان یک حمله هم روی دروازه ما نداشت و بازیکنان با تمام وجود بازی کردند. باید برای بازی با ذوب آهن و السد خیلی بهتر عمل کنیم و هم سطح آنها باشیم. 

*نیمکت هم خیلی مهم است ما فقط ۱۱ بازیکن داخل زمین نیستیم

وی تاکید کرد: تیم ما فقط یازده بازیکن اصلی که به داخل زمین می‌روند نیستند بلکه نیمکت هم خیلی مهم است. ما در 20د قیقه آخر شانس‌های زیادی داشتیم و برای گلزنی هم موقعیت ایجاد کردیم. 

* شنیده ام که گفته اند استقلال تمریناتش را دیر شروع کرده است

وی عنوان کرد: مربی بدنسازی که در اردوی ترکیه حضور داشت خیلی خوب بود و امیدوارم باشگاه شرایط او را فراهم کند. ما بعد از لیگ 5 هفته به بازیکنانمان استراحت دادیم چون فصل قبل از رده پانزدهم به سوم آمدیم و در جام حذفی قهرمان شدیم و به جمع چهار تیم آسیا هم رسیدیم واقعا بازیکنان خسته بودند اما در همان تعطیلات هم برنامه داشتند. اردوی ترکیه خیلی خوب بود و توانستیم در ارتفاع بالا تمرین کنیم. 

سرمربی استقلال گفت: شنیده‌ام گفته‌اند استقلال تمریناتش را دیر شروع کرده و دیر به اردوی ترکیه رفت اما باید بگویم من 30 سال است مربی هستم و می‌دانم چه کار می‌کنم.