هافینگتن پست گزارش داد، نتایج یک نظرسنجی که به‌طور مشترک توسط این روزنامه آمریکایی و موسسه افکارسنجی یوگاو (YouGov) انجام شده است نشان می‌دهد که ۵۳ درصد مردم آمریکا مخالف اعلام جنگ با ایران هستند و ۳۷ درصد نیز به‌طور قوی و شدید مخالف چنین جنگی هستند.

بر اساس این نظرسنجی که پس از توئیت تهدیدآمیز دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا انجام شده است، تنها ۲۳درصد از آمریکایی‌ها گفته‌اند که در صورت تصمیم دولت مبنی بر اعلام جنگ علیه ایران از آن حمایت می‌کنند. همچنین ۹ درصد از رای‌دهندگان هم قویا از اعلام جنگ علیه ایران توسط دولت آمریکا حمایت کرده‌اند.

نتایج این نظرسنجی که از هزار نفر گرفته شده است، نشان می‌دهد که تنها ۴۷ درصد از رای دهندگان به دونالد ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ از جنگ با ایران حمایت کرده و ۲۹ درصد نیز مخالف بوده‌اند. علاوه‌براین، ۴۲  درصد از پرسش شوندگان در این نظرسنجی مخالف نحوه برخورد ترامپ با ایران بوده و ۳۶ درصد نیز این روش را قبول دارند.

طبق نتایج این نظرسنجی، تنها هفت درصد از آمریکایی‌ها ایران را دوست یا متحد آمریکا دانسته و ۳۸ درصد نیز بر این باورند که ایران دشمن آمریکا است.

این نظرسنجی از یک هزار شهروند آمریکایی بالای ۱۸ سال در روزهای ۲۴ تا ۲۵ ژوئیه (دوم تا سوم تیرماه) با خطای ۳.۹ درصد انجام گرفته است ۶۰ درصد از شرکت کنندگان درباره توئیت ترامپ شنیده و ۱۲ درصد آن را در توئیتر مشاهده و مطالعه کرده بودند.