سردار رضا طلایی نیک در تویسرکان با بیان این مطلب ، اظهارکرد: دشمن و در راس آنها آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال ایجاد و گسترش جو روانی، نا امنی و اختلال در حوزه اقتصاد کشور و ناامن کردن مرزها و کشاندن جنگ به داخل مرزهای ایران است، اما همانند سال های اخیر بازهم در سیاست های خود در منطقه شکست می خورد. امروز جمهوری اسلامی ایران مرکز ثقل جبهه مقاومت در منطقه است و دشمن که در پنج سال اخیر در عراق، سوریه و کل منطقه از جمهوری اسلامی ایران شکست خورده عصبانی و خشمگین است.

وی  با بیان اینکه نیروهای انقلابی و همه ملت ایران از موضع انقلابی رئیس جمهوری در پاسخ مقتدرانه به گزافه گویی های رئیس جمهور آمریکا پشتیبانی می کنند، تصریح کرد: امروز نظام جمهوری اسلامی ایران، ملت، دولت و قوای سه گانه یکپارچه هستند و همگی کمک به دولت برای حل مشکلات را وظیفه خود می دانیم.دولت یک حرکت جهادی و سازنده را برای حل معضلات به ویژه در حوزه اقتصاد و معیشت شروع کرده هر چند انتظار می رفت که این حرکت سریعتر آغاز شود.

اهم اظهارات معاون وزیر دفاع به شرح زیر است:

* امروز موشک ها و تجهیزات دفاعی ما به ما این امکان را می دهند که اگر در هر نقطه مورد تهدید نظامی قرار بگیریم با اقتدار واکنش سریع و پشیمان کننده به دشمن نشان دهیم.دولتمردان آمریکا و رژیم صهیونیستی بدانند که رجز خوانی ها و تبلیغات رسانه ای هیچ ارزشی ندارد در شرایطی که پنج سال است که همه نیروها و تجهیزات خود را با جنگ نیابتی علیه جبهه مقاومت و جمهوری اسلامی ایران در منطقه بسیج کرده اما شکست خورده اند.

*دولتمردان استکبار جهانی به دنبال احیای جنازه منفور نفاق در ایران، دامن زدن به مشکلات اقتصادی، ایجاد بحران های معیشتی، راه اندازی آشوب ها و ناامن کردن فضای ایران هستند اما می دانند که ما در زمان جنگ تحمیلی شرایطی به مراتب سخت تر را تجربه کرده و آنها را شکست داده ایم. مردم باید بین مطالبات به حق اقتصادی و معیشتی مردم و موج سواری و سوء استفاده های برخی عناصر متصل به دشمنان تفکیک قائل شوند و دولت و قوای سه گانه باید از تمامی توان ها و ظرفیت های خود برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم استفاده کنند.

* آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی متحدان آنها از این مساله  می ترسند که جمهوری اسلامی ایران به عنوان محور مقاومت در منطقه و جهان که از پیشرفت شگرف علمی و فناوری برخوردار شده، مشکلات اقتصادی را هم به زودی پشت سر بگذارد و الگو بودن خود برای ملت های منطقه و جهان را تثبیت کند.

*اکنون نباید با دامن زدن به اختلافات و تفرقه افکنی و اهمال و کوتاهی در انجام وظایف خود سنگر به دشمن بدهیم، اکنون زمان آن است که دولت مقاومت، قوای مقاومت، فرهنگ مقاومت و اقتصاد مقاومتی داشته باشیم تا پیچ تاریخی را با پیروزی پشت سر بگذاریم. دولت باید در کارآمدتر کردن برنامه های اقتصادی خود بیشتر تلاش کند، هر سه قوه اساسی کشور باید با اقتدار و قاطعیت با مصادیق فساد و تبعیض بی رحمانه برخورد کنند و هر کس در هر پست و مقامی باید نسبت به حل مشکلات کشور دغدغه مند باشد.

 

هوانیروز آماده هر گونه جانفشانی در رکاب ولایت است

یوسف‌علی قربانی در پیش خطبه نماز جمعه این هفته تهران با تبریک دهه کرامت و ولادت امام رضا (ع) و همچنین گرامیداشت سالروز عملیات مرصاد و سالروز اولین نماز جمعه تهران بیان کرد: عملیات‌های متعددی در هشت سال دفاع مقدس انجام شد و هوانیروز به عنوان یک نیروی واکنش سریع نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران از بدو انقلاب در رکاب ولایت و امام (ره) بوده است و در غائله‌های کردستان و گنبد به عنوان نوک حمله مأموریت‌ها انجام وظیفه کرده است و در هشت سال دفاع مقدس بالغ بر ۵۰۰ هزار ساعت پرواز عملیاتی داشته است که این آمار در دنیا بی‌سابقه است.

اهم اظهارات فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی به شرح زیر است:

*هوانیروز شهدای زیادی را تقدیم نظام کرده است. هوانیروز از آغاز انقلاب در کنار امام و ولایت بوده است و تا پایان دفاع مقدس نیز نقش موثری ایفا کرده است و تا به امروز نیز همچنان در کنار امام و رهبری سرافراز و سربلند است. در آخرین عملیات که عملیات مرصاد بود هوانیروز توانست در پشتیبانی از سایر نیروهای رزمنده و مردم قهرمان پرور کرمانشاه پوزه منافقین را به خاک بمالد.

*در عملیات مرصاد در درجه اول شاهد بودیم  منافقین که خود را مدافع خلق می‌دانستند در بیمارستان اسلام‌آباد مردم را به آتش کشیدند که  حتی کسانی که با نظام مخالف بودند از این حرکت اعلام انزجار کردند. اما کسانی که در دامان کشور بزرگ شدند چنین خیانتی را به مردم کردند. در قرآن نیز اشاره شده است با منافقین باید با شدت برخورد کرد که الحمدالله در تنگه مرصاد و چهارزبر این اتفاق افتاد. در درجه دوم در این عملیات عدم پایبندی رژیم عراق به قرارداد ۵۹۸ را شاهد بودیم  که این قرارداد پذیرفته شده بود و بعد از پذیرش قرارداد اعلام جنگ کردند.

* از دیگر جنبه‌های اهمیت عملیات مرصاد وحدت مردم و نیروهای مسلح بود که سپاه، ارتش، بسیج و همگی مصداق آیه «واعتصمو بحبل‌الله ولاتفرقو» شدند. همگی در کنار یکدیگر قرار گرفتند و مردم کرمانشاه نیز با چوب دستی با منافقین مبارزه کردند. رزمندگان و مردم همیشه در رکاب ولایت بوده و هستند و منافقین به هوانیروز فکر نکرده بودند.

*از دیگر ابعاد اهمیت عملیات مرصاد نقش هوانیروز بود. که جا دارد از شهید صیاد شیرازی که فرماندهی این عملیات را بر عهده داشت یاد کنیم. هوانیروز با ۴۲۵ ساعت پرواز و ۳۳۸۰ نفر عملیات را انجام داد و توانست گورستانی برای منافقین ایجاد کند و منجر شد از بعد از سال ۶۷ تاکنون نفسی از منافقین بلند نشود تا به امروز که عده‌ای دوباره به دامان ترامپ رفته و می‌خواهند خیانتی دیگر انجام دهند. باز هم هیچ غلطی نمی‌توانند کنند و گورستانی دیگر برای آن‌ها ایجاد خواهد شد.

*هوانیروز در عملیات مرصاد مهمترین مأموریت خود را در هشت سال دفاع مقدس انجام داد. امروز هوانیروز در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد. براساس آیه قرآن مومنینی وجود دارند که با خدای خود عهد و پیمان بستند و عده‌ای از آن‌ها شهید شده و عده‌ای دیگر آماده شهادت هستند. این افراد رزمندگان اسلام هستند که در رکاب اسلام قرار دارند. ولایت‌مداری اساس کار اسلام است که جزء اساسی‌ترین اصول هوانیروز نیز محسوب می‌شود.

* هوانیروز در رکاب ولایت آماده هر گونه جانفشانی است و قدرتمندترین ناوگان هلی‌کوپتری خاورمیانه را دارا است. تمام بالگردها به دست توانمند جوانان کشور بلند می‌شوند و این در راستای راهبرد ما انجام می‌شود. ما باید برای تمام نقشه‌ها و عملیات‌هایی که دشمنان برای ما طراحی می‌کنند آماده باشیم. دشمنان برای ما نقشه می‌کشند و ما بازی جنگ برای آن‌ها انجام می‌دهیم. اگر آن‌ها  ما را تهدید می‌کنند ما نیز برای آن‌ها بازی جنگ انجام می‌دهیم. امروز هوانیروز در خصوص آمادگی رزمی بسیار مطلوب است و در خصوص همه تجهیزات به عنوان یک بازوی قدرتمند در حال انجام وظیفه برای نظام است.

* امروز ما آماده هستیم که هر دشمنی که با چشم چپ به کشورمان نگاه کند با آن بجنگیم. ما آماده جانفشانی هستیم و در رکاب ولایت از جان خود خواهیم گذشت. در خصوص اورژانس کشور ۱۷ استان را پشتیبانی می‌کنیم و در کنار مردم هر کجا که اتفاقی بیفتد اولین یگانی که حضور می‌یابد هوانیروز است و خدا را شکر می‌کنیم که این توفیق نصیب ما شده است.