زهرا افضلی‌نیا روز پنجشنبه در برنامه «مردم پرسشگر و مسئولان پاسخگو» دربوشهر افزود: اداره کل تعزیرات حکومتی استان بوشهر در این ارتباط با متخلفان اقتصادی، صنفی و دیگر حوزه‌ها بدون اغماض برخورد و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نمی کند.

وی بیان کرد: برای تحقق این مهم یکی از برنامه‌های مهم اداره کل تعزیرات حکومتی اجرای گشت‌های مشترک و سرکشی به فروشندگان است که در همه بخش‌ها انجام می‌شود.

افضلی نیا ادامه داد: تخلف نانوایی‌ها از مهمترین موضوع های مورد رسیدگی است که در این ارتباط تعزیرات حکومتی بوشهر ماهانه بین پنج تا ۱۵ پرونده تخلف نانوایی ها را رسیدگی می کند.

وی بیان کرد: بررسی مستمر از این واحدهای صنفی باعث شده تا شاهد روند کاهش تخلف نانوایی ها در سطح استان باشیم.

افضلی‌نیا در بخش دیگری از صحبت های خود اظهارداشت: درج نشدن قیمت بر روی کالاها نوعی تخلف محسوب می شود و در این ارتباط از ابتدا سال جاری تاکنون ۲۵ واحد صنفی در بوشهر محکوم به جریمه نقدی شدند.

وی تاکید کرد: واحدهای یاد شده در صورت تکرار تخلف تعطیل و پروانه کسب آنها باطل می شود.

افضلی نیا یادآورشد: با هدف کنترل قیمت ها گشت‌های مشترک برای بررسی انبارهای کالا و اجناس در استان بوشهر راه اندازی شده است.

وی افزود: در این راستا علاوه بر سامانه ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت، سامانه ۱۳۵ اداره کل تعزیرات حکومتی استان بوشهر با هدف رسیدگی به گزارش و شکایت‌های مردمی در استان بوشهر راه‌اندازی شده است.