سردار محمد قنبری در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی درگیری مسلحانه ماموران انتظامی شهرستان دلگان با اشرار مسلح در مورخ ۱۴ مهر ماه سال ۱۳۹۰ و به شهادت رسیدن رئیس پلیس آگاهی دلگان در این درگیری و متواری شدن اشرار مسلح، پیگیری این موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: با تحقیقات گسترده و رصد اطلاعاتی، کارآگاهان موفق شدند مخفیگاه عامل اصلی شهادت رئیس پلیس آگاهی دلگان را در روستای «چاه تقی» این شهرستان شناسایی کنند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: پس از هماهنگی با مقام قضائی، تیمی از کارآگاهان به محل اعزام شدند که شرور مسلح به محض مشاهده پلیس به سمت آن ها تیراندازی کرد، این در حالی است که این متهم بالاخره طی عملیات تعقیب و گریز چند ساعته دستگیر شد. 

سردار قنبری خاطر نشان کرد: متهم در تحقیقات پلیسی به چندین فقره درگیری مسلحانه با پلیس، قتل ۵ نفر از شهروندان شهرستان های ایرانشهر و دلگان و نیز سرقت مسلحانه اعتراف کرده است.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره به کشف یک قبضه سلاح کلاش و ۳ تیغه خشاب از این شرور مسلح، گفت:متهم پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.