تازه‌ترین قیمت‌ها از بازار طلا و ارز در روز جاری بیانگر آغاز سیر نزولی قیمت‌هاست.

کاهش قیمت‌ها در آغاز به کار بازار در حقیقت، اولین واکنش مثبت به تغییر رئیس کل بانک مرکزی است؛ صبح امروز در جلسه هیات، عبدالناصر همتی جایگزین، ولی الله سیف در بانک مرکزی شد.

قیمت دلار قاچاق و سایر ارز‌ها در بازار آزاد در ساعات نخست بازار با کاهش نسبت به روز قبل همراه بود. همچنین قیمت سکه بهار آزادی که روز قبل از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عبور کرد به دامنه ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان سقوط کرده است.

فعالان بازار پیش بینی می‌کنند، تغییر رئیس کل بانک مرکزی و احتمالاً تغییر سیاست‌های پولی و ارزی در روز‌های آینده نقطه آغاز سیر نزولی قیمت‌ها در بازار طلا و ارز باشد.

به گزارش تسنیم، افزایش قیمت طلا و ارز در روز‌های گذشته و ادامه سیر صعودی قیمت‌ها در روز گذشته موجب شد تا قیمت سکه از سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بگذرد و رکورد جدیدی برای این فلز طلایی ثبت شود.

سکه فروش‌های سبزه میدان دیروز سکه‌های تک فروش را با قیمت ۳ میلیون و ۵۳۰ هزار تومان می‌فروشند.

افزایش قیمت سکه همزمان شده با رکورد چشم گیر انواع ارز در بازار آزاد؛ این درحالی است که توزیع دور دوم سکه‌های پیش فروشی از هفته قبل آغاز شده، ولی این سکه‌ها وارد بازار نشده و به تعبیری وارد بالشت‌ها شده است.

قیمت سکه درحالی هر روز رکورد جدیدی را به ثبت می‌رساند که فعالان بازار ارز می‌گویند بازار بازهم تحت تاثیر جریانات روانی قرار گرفته و اخبار سیاسی نبض بازار را در دست گرفته اند.

البته غیر از اخبار سیاسی، افزایش چشم گیر قیمت ارز در بازار غیررسمی و همچنین ثبت رکورد‌های بالا در بازار آتی سکه موجب شده تا قیمت سکه از سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هم عبور کند.

براساس اعلام بورس کالای ایران، قیمت سکه آتی تحویل دی ماه به بیش از سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و سکه آتی تحویل شهریورماه به بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.

بسیاری از فعالان بازار معتقدند بازار سکه اتی از اصلی‌ترین دلایل نوسانات بازار سکه است و تعطیلی این بازار می‌تواند از التهابات این بازار بکاهد.