سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی به معرفی ۸ بازیکنی پرداخت که در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند و در جام ملتهای آسیا در سال ۲۰۱۹، این رقابتها را تحت تاثیر قرار خواهند داد. در این گزارش نام علیرضا بیرانوند و روزبه چشمی بازیکنان پرسپولیس و استقلال به چشم می خورد.

AFC درباره بیرانوند نوشت: «دروازه بان ۲۵ ساله ایران یکی از ستارگان تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۸ بود که با مهار پنالتی کریستیانو رونالدو همه را تحت تاثیر قرار داد. بیرانوند در پرسپولیس پنج کلین شیت داشت؛ بیشتر از هر دروازه بان دیگری در لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۸.»

در ادامه این بخش به رویارویی پرسپولیس با الدحیل قطر یکی از تیم های قدرتمند آسیا و چالش بیرانوند اشاره شده و آمده است: «نمایش دروازه بان ۱۹۴ سانتیمتری در باشگاه و تیم ملی به این معناست که او برای ایفای نقش در ماه ژانویه (جام ملتهای آسیا) آماده است؛ جایی که ایرانِ کارلوس کی روش به دنبال کسب عنوان اولین قهرمانی در آسیا از سال ۱۹۷۶ است. بیرانوند و همبازیانش رقابتهای قاره ای را در روز هفتم ژانوره مقابل یمن آغاز می کنند.»

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره روزبه چشمی هم نوشت: «بعد از یک بازی و یک کلین شیت، جام جهانی برای روزبه چشمی به خاطر مصدومیت عضله به پایان رسید؛ کسی که رکورد ۹۴ درصد پاس سالم تیم ایران را در اولین مسابقه خود در جام جهانی مقابل مراکش بر جای گذاشت. دو ماه بعد توجه چشمی به لیگ قهرمانان آسیا است چرا که او به دنبال کمک به استقلال برای رسیدن به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا برای دومین بار از سال ۲۰۱۳  است. غول ایرانی (استقلال) بدون شکست از مرحله گروهی صعود کرد و رکورد سه کلین شیت را در پروسه با چشمی بر جای گذاشت.»