آبی‌ها دوباره تغییراتی داشته‌اند و شرایط‌شان در هفته‌های گذشته زیاد جالب نبوده است. طبیعتاً آن‌ها نیاز به زمان دارند تا بتوانند دوباره هماهنگ شوند و در لیگ برتر نتایج خوبی بگیرند. حیدری در آستانه اولین بازی فصل توضیحاتی درباره شرایط تیم و همین‌طور جدایی افتخاری می‌دهد.

خسرو؛ کمی درباره وضعیت این روز‌های استقلال صحبت کنیم. روز جمعه هم که باید با پیکان بازی کنید.
همیشه بازی‌های اول لیگ بازی‌های سختی است. امیدواریم بتوانیم یک شروع خوب داشته باشیم. فقط یک خواسته از هواداران داریم: اینکه جمعه به ورزشگاه آزادی بیایند و از تیم جوان استقلال حمایت کنند. امسال تغییراتی داشته‌ایم. تیم باز هم جوان‌تر شده است. هواداران برای ما دل‌گرمی هستند. بیایند و حمایت کنند تا ان‌شا‌ءالله تیم امسال بتواند موفق باشد.

باشگاه تغییرات مدیریتی داشته و شرایط عوض شده است. در این‌باره صحبت می‌کنی.
باید از آقای افتخاری تشکر کرد. به هر حال او در استقلال زحمت کشید. به نظر من آقای افتخاری مدیر پاکی بود. او خیلی کار‌ها برای استقلال کرد ولی بی سر و صدا. خیلی از بدهی‌های انباشته باشگاه استقلال را داد که واقعاً کار راحتی نبود. او بازیکنان خوبی از جمله تیام را به استقلال آورد. حضور شفر هم کار آقای افتخاری بود. ایشان واقعاً در استقلال زحمت کشید و کار خودش را کرد. می‌دانم به خاطر برخورد‌ها ناراحت است. مدیران جدید هم با انگیزه و برای کمک به باشگاه آمده‌اند. همه تلاش خود را خواهند کرد تا ان‌شا‌ءالله باشگاه شرایط خوبی پیدا کند.

نگرانی‌هایی وجود دارد. هواداران می‌ترسند شرایط اخیر روی وضعیت تیم در فصل جدید اثر بگذارد.
تیم رفته‌رفته کامل می‌شود. قطعاً هواداران از همه چیز آگاه هستند. ما نیاز به زمان داریم. هواداران عجله نکنند. من معتقدم تیم امسال دوباره سر و شکل خوبی می‌گیرد ولی به شرط آن‌که هواداران مثل همیشه کمی صبور باشند و حمایت کنند. تیمی که تغییرات داشته، نیاز به زمان دارد تا کامل شود. قطعاً هوادار کنار ما خواهد بود. همیشه حمایت‌شان را احساس کرده‌ایم و امسال هم از این بابت خیال‌مان راحت است.

قولی به هواداران می‌دهید؟
قول ما این است که همه تلاش‌مان را در زمین مسابقه می‌کنیم. می‌خواهیم همان تیم قدرتمند نیم‌فصل سال گذشته باشیم. کادر فنی خوبی داریم. بازیکنان هم دوست دارند هواداران را شاد کنند. فقط هوادار عجله نکند. حمایت کند و خواهد دید که می‌توانیم دوباره استقلالی قدرتمند بسازیم.

خود تو هم به نظر شرایط خوبی داری.
همین که از روز اول تمرین کنار تیم بودم، خیلی کمک کرد تا بتوانم آماده شوم. این مسئله باعث می‌شود تا ان‌شا‌ءالله بتوانم سال خوبی در استقلال داشته باشم.

اخیراً هم در نظرسنجی، هواداران تو را به عنوان بهترین مدافع راست تاریخ لیگ برتر انتخاب کردند.
خب اینکه من در نظرسنجی اخیر یکی از سایت‌ها بهترین مدافع راست تاریخ لیگ برتر شدم افتخاری است که نصیب من شده. باید از همه کسانی که به من رأی دادند، تشکر کنم. نظر لطف‌شان بوده. همیشه در زمین مسابقه تلاش کرده‌ام بهترین بازی‌ام را انجام دهم. از حالا به بعد هم هدفم تنها و تنها همین خواهد بود. وقتی مردم به شما رأی می‌دهند، یعنی توقعات زیادی دارند. قطعاً توقعات از این به بعد از من بیشتر خواهد بود. تلاش کردم تا بتوانم در تمرینات پیش‌فصل سخت کار کنم، چون می‌دانم هوادار چقدر توقع دارد.

رفتن امید ابراهیمی هم باعث شد تا هواداران نگران شوند. البته او بازیکن آزاد بود و می‌توانست هر تصمیمی برای آینده اش بگیرد. در این‌باره صحبت می‌کنی؟
امید ابراهیمی در این سال‌ها با جان و دل برای استقلال بازی کرد. این را همه هواداران با چشم خود دیدند و نیازی به تعریف من نیست. هر فوتبالیستی می‌تواند برای آینده خود تصمیم بگیرد. قرارداد امید تمام شد. من می‌دانم که او دوست داشت بماند ولی یک‌سری مسائل بود که خودش درباره آن‌ها حرف زده است. نمی‌توانستم به امید بگویم هرچه من می‌گویم، گوش کن. مثل همیشه به او مشاوره دادم ولی خودش بود که باید تصمیم آخر را می‌گرفت. امید در یک مصاحبه هم گفته بود با خسرو خیلی رفیقم ولی تصمیم آخر را خودم می‌گیرم. فکر می‌کنم یک روز دوباره امید برمی‌گردد. او عاشق استقلال است و هواداران هم دوستش دارند.