علیرضا بیرانوند با ارائه نمایش خوب در درون دروازه پرسپولیس و تیم ملی فوتبال ایران، توانست فصل پر فراز و نشیبش را با دریافت جایزه دستکش طلایی لیگ برتر جشن بگیرد و بهترین عملکردش را در سال‌های گذشته ثبت کند.

این دروازه بان جوان که تا چند قدمی انتقال به فوتبال اروپا هم پیشرفت می‌گوید بعد از جام جهانی قرارداد ۲۵ میلیارد تومانی به او پیشنهاد شده، اما نمی‌خواست با جدایی از پرسپولیس و دست تنها گذاشتن این تیم موجب ناراحتی و دلخوری هواداران شود.

به گزارش جماران علیرضا بیرانوند ؛ با بیان اینکه کلکسیون جوایزش در فوتبال ایران تکمیل شد، اظهار کرد: برای سومین بار به عنوان بهترین دروازه بان لیگ انتخاب شدم. در سال‌های گذشته برای بهترین دروازه بان، توپ طلا و کفش طلا داده بودند، اما امسال دستکش طلا اعطا کردند که جایزه بهتری نسبت به دو مورد قبلی است و اکنون کلکسیونی از جوایز متنوع را دارم.

او در واکنش به پشت سر گذاشتن دو دروازه بان آماده استقلال در کورس این رقابت تاکید کرد: باعث افتخار است که چنین جایزه‌ای را کسب کردم. بدون شک علیرضا بیرانوند نمی‌توانست به تنهایی بهترین دروازه بان شود مگر با کمک هم تیمی‌ها و حمایت هواداران پرسپولیس؛ بنابراین این جایزه متعلق به مجموعه پرسپولیس است و آن را به هواداران تقدیم می‌کنم.

دررازه بان ملی پوش پرسپولیس با ابراز خوشحالی از ماندن در این تیم، خاطرنشان کرد: بعد از جام جهانی چندین قرارداد خوب از تیم‌های اروپایی داشتم که مبلغ قرارداد یکی از آن‌ها به ۲۵ میلیارد تومان می‌رسید. باشگاه در جریان ریز پیشنهاد‌های من است، اما به خاطر نیاز تیم به من و اینکه نمی‌خواستم با نحوه جدایی خودم موجب ناراحتی و دلخوری هواداران شوم در تیمم ماندم.

بیرانوند حضور در پرسپولیس را آرزوی خودش دانست و به جی پلاس گفت: سال‌ها تلاش کردم در پرسپولیس بازی کنم و از اینکه اکنون در این تیم هستم خوشحالم. هدفم این است که چند سالی به اروپا بروم و فوتبالم را در سطح بالاتری از رقابت‌ها ادامه دهم، اما پرسپولیس به خاطر محرومیت از نقل و انتقالات به من نیاز داشت. تصمیم بر این شد که تا نیم فصل کنار تیم باشم و بعد از آن به پیشنهاد هایم فکر کنم.

او در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه جدایی اش در نیم فصل قطعی است، تصریح کرد: تصمیمم این است که در نیم فصل به اروپا بروم، اما کسی از چند ماه آینده خبر ندارد. شاید پرسپولیس به من نیاز داشت و باز هم در تیم ماندم. دیگر به این موضوع فکر نمی‌کنم و با هیچ تیمی هم مذاکره نخواهم کرد چرا که حرفه‌ای و منطقی نیست در حین قرارداد با پرسپولیس به فکر تیم دیگری باشم.

دروازه بان شماره یک تیم ایران در واکنش به اینکه با سیستم دفاعی تیم ملی، عملکرد او بیش از همه به چشم آمد، به جی پلاس گفت: این مسئله بسیار بدیهی است که باید مقابل تیم‌های بزرگ در جام جهانی اول دفاع کرد و به حداقل امتیاز اکتفا نمود و در وهله دوم به دنبال سه امتیاز باشیم. کی‌روش با اتخاذ تاکتیک هایش در جام جهانی ۲۰۱۸ باز هم نشان داد مربی بزرگی است. من فقط به وظیفه ام عمل کردم.