یک مقام صهیونیستی روز دوشنبه مدعی شد که رژیمش با طرح روسیه برای دور نگه داشتن ایران تا فاصله ۱۰۰ کیلومتری از خطوط آتش بس بلندی‌های جولان مخالفت کرده است.

به گزارش رویترز، این مقام که نخواست نامش فاش شود، گفت که این پیشنهاد و رد شدن آن توسط اسرائیل طی دیدار روز دوشنبه میان بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و هیأتی روسی به ریاست وزیر امور خارجه آن کشور سرگئی لاوروف روی داده است.

از قرار معلوم نتانیاهو به روس ها گفته است: «ما به ایرانی ها اجازه نمی دهیم تا حتی در فاصله ۱۰۰ کیلومتری از مرز (در سوریه) مستقر شوند.»

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه و "والری گراسیموف" رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه برای دیدار با مقامات صهیونیست درباره اوضاع سوریه به قدس (اشغالی) سفر کرده اند.

نتانیاهو در نشست هفتگی با اعضای کابینه یادآور شد که این دیدار بر اساس توافقات صورت گرفته با "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه در جریان مذاکرات تلفنی چند روز قبل انجام می‌شود.

نخست وزیر اسرائیل در تاریخ ۱۱جولای (۲۰تیر ماه) در مسکو با رئیس جمهور روسیه ملاقات کرده و مذاکرات خود را بسیار مهم ارزیابی کرده بود. به عقیده وی، مذاکرات روسیه و اسرائیل امکان افزایش امنیت و سطح اعتماد در منطقه خاورمیانه را افزایش می‌دهد.