اسکای نیوز عربی گزارش داد، این پهپادها که باعث به صدا درآمدن آژیرهای خطر در شمال سرزمین‌های اشغالی شده بودند بنابر اعلام ارتش رژیم صهیونیستی با دو موشک پاتریوت منهدم شدند.

منابع محلی در مرز سوریه با سرزمین‌های اشغالی نیز از شنیده شدن صدای آژیر هشدار بیش از یکبار در شمال سرزمین‌های اشغالی خبر دادند.

این پهپادها که مشخص نیست از سوی چه گروهی به پرواز درآمده‌ بودند، ظاهرا توانسته بودند وارد سرزمین‌های اشغالی شوند و سپس هدف موشک‌های پدافند هوایی اسرائیل قرار گرفته‌اند.

شب گذشته رژیم صهیونیستی برخی مواضع ارتش سوریه را در حومه شهر حماة بمباران کرده بود که احتمال می‌رود ارسال این پهپادها به داخل سرزمین‌های اشغالی در واکنش به این تجاوز رژیم صهیونیستی باشد.

پیشتر نیز سابقه داشته که پهپادهایی از خاک سوریه موفق به نفوذ و حتی جمع آوری اطلاعات در سرزمین‌های اشغالی شده باشند که معمولا اسرائیل با حملات هوایی و توپخانه‌ای به مواضع ارتش سوریه و گروه‌های هم‌پیمان آن، به این اقدام پاسخ می‌دهد.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد که سامانه پدافند هوایی این رژیم توانسته موشک‌هایی که در جریان درگیری‌های جنوب سوریه از این منطقه به سمت اسرائیل شلیک شده بود را منهدم کند.

ارتش سوریه مدتی است است که یک عملیات گسترده علیه مواضع گروه‌های تروریستی در مجاورت جولان اشغالی را آغاز کرده است.