الجزیره گزارش داد، احمد ابو شاویش، مسؤول اطلاع‌رسانی سفارت فلسطین در الجزایر اظهار داشت: مسؤولان الجزایر روز یکشنبه جسد دو فلسطینی به نام‌های سلیمان الفرا (۳۴ ساله) و محمد البنا (۳۵ ساله) را در آپارتمانشان در پایتخت این کشور یافتند.

این مسؤول فلسطینی تاکید کرد که هیچ‌گونه اثر ضربه و درگیری روی اجساد آنها مشاهده نشد.

ابو شاویش افزود: این دو فلسطینی از اهالی نوار غزه بوده و علت و زمان فوت آنها تاکنون ناشناخته است.

یک منبع دیگر در سفارت فلسطین در الجزایر با تاکید بر ادامه تحقیقات مسؤولان در مورد این اتفاق گفت: نتایج اولیه تحقیقات حاکی از خفگی این دو جوان در اثر استنشاق گاز در خانه است.

همچنین این منبع برخی شایعات منتشر شده در پایگاه‌های اجتماعی و سایت‌های خبری مبنی بر ترور این دو فلسطینی را تکذیب کرد.

لؤی عیسی، سفیر فلسطین در الجزایر در گفت‌وگو با شبکه ماهواره‌ای النهار الجزایر اظهار داشت: مرگ دو فلسطینی به دلیل استنشاق گاز ابعاد مبهم و ناخوشایندی یافته است.

عیسی با اشاره به انتشار اخباری در رسانه‌ها درباره احتمال ترور این دو فلسطینی، از تمامی مردم الجزایر از این بابت عذرخواهی کرد و گفت: در حال حاضر احتمال قوی اینست که آنها در اثر نشت گاز فوت شده‌اند و ما منتظر گزارش نهایی پزشکی قانونی هستیم.

سفیر فلسطین در الجزایر افزود: صحبت‌هایی که درباره ترور آنها زده می‌شود، برای ما فلسطینی‌ها ناراحت کننده و ناخوشایند است چراکه ما در الجزایر در امنیت و اطمینان به سر می‌بریم.

برادر الفرا، یکی از دو جوان فوت شده گفت که برادرش از حدود هفت سال قبل در الجزایر ساکن بوده و در این کشور تحصیلات خود در مقطع ارشد رشته علوم سیاسی را به پایان رساند، او در حوزه تجارت فعالیت می‌کرد.

برادر البنا، دیگر فلسطینی فوت شده نیز گفت که برادرش در الجزایر پزشکی می‌خواند و تلاش داشت مدرک خود را بگیرد و برای ادامه تحصیل به اروپا برود.

جنبش فتح ضمن اعلام خبر فوت این دو جوان فلسطینی در شهر الجزایر تاکید کرد، علت مرگ آنها استنشاق گاز در داخل آپارتمان بوده است.

این جنبش در ادامه از خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها خواست در انتشار اخبار مربوط به این حادثه محتاطانه عمل کرده و گفته‌ها و اظهاراتی که امکان ایجاد تنش را دارد، منتشر نکنند.