یک منبع آگاه در پلیس چاد با تایید این خبر گفت، عناصر مسلح گروه بوکوحرام به روستایی در جنوب «دابوا» واقع در نزدیکی مرزهای نیجر حمله کردند و علاوه بر کشتن ۱۸ نفر و ربودن ۱۰ زن، دو نفر دیگر را نیز شدیدا زخمی کردند.

این منبع افزود، هنوز هیچ خبری از سرنوشت زنان ربوده شده در دست نیست و مشخص نیست چرا بوکوحرام دست به این حمله ضد ساکنان این روستا و کشتار فجیع مردم در آن زده است.

 ارتش نیجر نیز شنبه شب از کشتن ۱۰ ترورییست هنگام دفع حمله آن ها به مواضع یکی از یگان های ارتش خبر داد .

ارتش نیجر افزود، در اثر این حمله یک سرباز هم کشته و دو تن دیگر زخمی شدند .

بوکوحرام که بیشتر در نیجریه فعال است و کمتر دست به حمله در خاک چاد می زند، آخرین بار در ماه می گذشته به مناطقی در چاد حمله کرده بود که در اثر آن ۶ نظامی کشته شدند.

«بوکوحرام » در زبان هوسایی، به معنای «حرام بودن آموزش غربی» است. این گروه در ماه ژانویه سال ۲۰۰۲ توسط فردی به نام « محمد یوسف» تاسیس شد.

«ابوبکر شیکاو» سرکرده گروه تروریستی بوکوحرام ۱۸ بهمن ماه گذشته با انتشار ویدیویی مقام های نیجریه و طرفداران آموزش به سبک کشورهای غربی را به حملات تروریستی بیشتر تهدید کرد. 

شیکاو افزود، کسانی که به قوم گرایی و ناسیونالیسم و ترویج آموزش به روش غربی اعتقاد داشته باشند، هدف حملات این گروه قرار می گیرند.

شیکاو از سال ۲۰۰۹ و پس از کشته شدن «محمد یوسف » بنیانگذار بوکوحرام، رهبری این گروه را بر عهده دارد. 

بوکوحرام پیشتر با شبکه القاعده ارتباط داشت اما در مارس سال ۲۰۱۵ با ابوبکر البغدادی سرکرده گروهک تروریستی داعش بیعت کرد و نام خود را به ولایت غرب آفریقا تغییر داد.

بوکوحرام فعالیت خود را در کشورهای حوزه دلتای نیجر از جمله نیجریه، نیجر و کامرون و همچنین چاد گسترش داده و با استفاده از حملات انتحاری به ویژه با استفاده از زنان و کودکان، هزاران شهروند این کشورها را به خاک و خون کشیده است.

عملیات تروریستی بوکوحرام تاکنون باعث کشته شدن ۲۰هزار نفر و آواره شدن بیش از دو میلیون و ۶۰۰هزار نفر در نیجریه شده است.