معصومه ابتکار در مراسم اختتامیه جشنواره لباس اقوام ایرانی که عصر امروز در سالن میلاد شهرداری کرج برگزار شد، اظهار داشت: استان البرز رنگین کمان اقوام ایرانی است و از تنوع قومیت‌ها برخوردار و ظرفیت بسیار برای استفاده از تنوع جهت بهره‌برداری اقتصادی وجود دارد.

معاون امور بانوان و خانواده رئیس جمهور با تاکید بر اینکه امیدوارم در سفر آینده تعداد مدیران بانوان البرز افزایش یابد، افزود: هدف‌گذاری رئیس‌جمهور برای حضور ۳۰ درصد از بانوان در عرصه‌های مدیریتی ابلاغ شده است.

وی با اشاره به اینکه هویت زنان برای دولت بسیار راهبردی است و پوشاک و هنر ایرانی اهمیت دوچندان دارد، اضافه کرد: تنوع اقوام و تکثر لباس در ایران بی‌نظیر است که باید از موارد حداکثر بهره‌برداری مناسب شود.

ابتکار با بیان اینکه پیشرفت و تحولات در ریشه هویت ایرانی اسلامی باید بروز و ظهور کند، تصریح کرد: پوشاک و هنر لباس ایرانی و اسلامی یکی از هویت‌های بانوان و خانواده کشورمان است و موضوع اقتصادی پوشاک نیز بسیار برای کشور حائز اهمیت است.

وی با تاکید بر اینکه لباس ایرانی برای دختران و بانوان امروز کشور باز طراحی شود، ادامه داد: از طراحان و هنرمندان و صاحبان سبک لباس و پوشاک دعوت می‌کنیم تا در این عرصه به کشور کمک کنند.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه پوشیدن لباس‌های سنتی برای کارمندان و مردم جهت حضور در ادارات و دستگاه‌های اجرایی ممنوعیتی ندارد، اشاره کرد: در استانی مانند هرمزگان بانوان با لباس محلی در محل کار خود حضور می‌یابند.

وی با تاکید بر اینکه عده‌ای خواب آشفته برای ملت ایران می‌بینند، گفت: شرایط اقتصادی کشور ممکن است دچار سختی شود که از خارج کشور اعمال می‌شود و آمریکا درصدد ایجاد افزایش تحریم‌های بیشتر است، ولی دولت مایحتاج اقتصادی مردم را تامین خواهد کرد؛ برخی از اصناف از عدم رقابت گله‌مند بودند، ولی شرایط مناسبی برای آن‌ها ایجاد شده است.