علی ربیعی در سی و چهارمین سفر استانی خود در دولت دوازدهم به استان اذربایجان شرقی در همایش روز ملی صنعت، معدن و تجارت در تبریز اظهار کرد: شاید دوران سختی را سپری می‌کنیم اما اعتقاد داریم که روزی می‌توانیم در بازار های جهانی حضور یافته و محصولات خود را ارائه دهیم.

وی ادامه داد: ترامپ به مثابه خوشبختی جامعه و فرصت بزرگی برای ایران است؛ به طوری ‌که ما باید سیاست‌هایی را اتخاذ کنیم تا جامعه تولید محور شکل گیرد.

وزیرتعاون ، کار و رفاه اجتماعی  با بیان اینکه در جامعه کارگر ارزش و کرامت خاص خود را دارد، افزود: خوشبختانه دولت برای افزایش تاب آوری برای مقابله با تحریم‌ها اقداماتی را انجام داده است.

وی خاطرنشان کرد: بنده مخالف واژه بحران هستم؛ چراکه بحران زمانی است که نسبت ظرفیت‌های عمومی جامعه از مشکلات کوچکتر باشد، در حالی که چنین نیست.

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بنده هنوز هم به برجام افتخار می‌کنم، گفت: بنده با هر فردی که ملاقات داشتم، ادعا می‌کردند که ما با یک بی‌عدالتی جهانی مواجه هستیم که آن را به درستی مدارا می‌کنیم؛ بنابراین ما با افکار درست و بهبود فضای کسب و کار می‌توانیم از این وضعیت خارج شویم.

  ربیعی گفت: امروز نا‌امید کرن مردم برنامه‌ای است که دنبال می‌شود، باید برای مقابله با این امر با برنامه‌ریزی و عقلانیت در کنار همدیگر بوده و اقدامات موثری انجام دهیم.