شفر امروز (چهارشنبه) در سخنانی افزود: کادر فنی و بازیکنان عاشقانه به دنبال رساندن استقلال به بهترین شرایط ممکن هستند ولی باید قبول کرد که آماده رقابت های پیش رو نیستیم و نیاز به بازیکنان جایگزین داریم.

وی گفت: تمدید قرارداد با بازیکنان مد نظر هنوز نهایی نشده است و درصدی از قراداد بازیکنانی که به جمع ما آمدند هم پرداخت نشده که نشان می دهد شاید گذشت زمان مشکلات را حل کند.

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: شاید آنچه در ۱۰ ماه گذشته ساخته شده در خطر از بین رفتن باشد و با توجه به بالا رفتن انتظارات از تیم، برای ادامه موفقیت نیاز است بازیکنان کلیدی تیم مانند «مامه تیام»، «سرور جپاروف» و «مجید حسینی» قرارداد خود را تمدید کنند.

شفر تاکید کرد که با توجه به استعفای «رضا افتخاری» از سمت مدیرعاملی باشگاه فعلا مسئولیت تمدید قرارداد با تیام و جپاروف را بر عهده دارد، هر چند که هیچ سمتی در این باره بر عهده او نیست و وی فقط یک مربی است.

وی که در صفحه شخصی خود این مطالب را منتشر کرده است، ادامه داد: در شرایط بحرانی باید قواعد مدیریت بحران را بدانیم و تصمیماتی از روی عصبانیت و هیجان نگیریم بلکه با تمرکز، صداقت و عمل باید کار را پیش برد.

شفر در حالی از شرایط فعلی تیمش گله مند است که امروز«رضا افتخاری» از سمت مدیرعاملی استقلال کناره گیری کرد که با موافقت وزارت ورزش و جوانان نیز روبرو شد. از طرفی زمزمه برکناری« پندار توفیقی» معاون او نیز به گوش می رسد تا شفر در مسئولیتی غیرتخصصی و بدون پشتوانه مالی با دو بازیکن سنگالی و ازبکستانی استقلال برای تمدید قرارداد پای میز مذاکره بنشیند.

هم اکنون بازیکنان تیم فوتبال استقلال در اردوی ترکیه بسر می برند که تا ۳۱ تیر ماه ادامه دارد.