خوان کارلوس اول، پاشاده پیشین اسپانیا که در سال ۲۰۱۴ در تلاش برای حفظ آبروی خاندان سلطنتی از دست رسوایی‌های متعدد جنسی و مالی به نفع پسرش از تاج و تخت کناره گرفت با یک اتهام جدید مالی دیگر روبه‌رو شده است.

رسانه‌های اسپانیایی به تازگی محتوای یک گفتگوی صوتی را منتشر کردند که در آن صدای زنی شنیده می‌شود که کارشناسان می‌گویند صدای معشوقه پیشین خوان کارلوس، کورینا تسو ویت‌گن‌‌اشتاین است. کورینا که از اشراف‌زادگان آلمانی است.

در نواری که رسانه‌های اسپانیا منتشر کردند، این زن از رشوه‌خواری و پول‌شویی خوان کارلوس می‌گوید. او می‌گوید که خوان کارلوس مبلغ کلانی به حساب یکی از اقوامش در سوئیس واریز کرده و به نام این زن املاکی در موناکو و مراکش خریده است.

این زن می‌‌گوید خوان کارلوس از بودجه قراردادی که برای ساخت یک قطار سریع‌السیر میان عربستان و اسپانیا امضا شده بود، برداشت کرده است. از آن گذشته، او همچنین مدعی می‌شود که خوان کارلوس تصمیم داشته  از همسرش ملکه سوفیا جدا شود و با او ازدواج کند.

گفته می‌شود که این نوار صوتی هنگام بازجویی از کورینا در سال ۲۰۱۵ میلادی توسط رئیس‌ پلیس پرونده ضبط شده است.

به نوشته دویچه‌وله، دولت اسپانیا در پاسخ به رسانه‌های این کشور که خواستار موضع‌گیری در مورد این اتهام‌ها شده‌اند، اعلام کرده که در انتظار اطلاعات بیشتری در این زمینه است و ابتدا می‌خواهد نظر سازمان‌های امنیتی این کشور را بداند. برخی از نمایندگان پارلمان اسپانیا اما خواستار تشکیل کمیسیونی برای بررسی روابط مالی خوان‌کارلوس شده‌اند.  

فیلیپه، پادشاه کنونی اسپانیا که طی سال‌های اخیر از پدر، خواهر و همسرِ خواهرش - که اخیرا به حکم دادگاه در زندان حبس شده است - فاصله گرفته تا مانع دردسر بیشتر برای خاندان سلطنتی اسپانیا شود، هنوز در مورد اتهامات تازه‌ای که علیه پدرش مطرح شده اظهار نظر نکرده است.