خبرگزاری فرانسه گزارش داد، در بازار ارز، دلار در برابر ین و پوند بالا رفت و بهای نفت نیز کاهش یافت. میشائل هیوسون- تحلیل گر بازار موسسه " سی ام سی" گفت: شروع معاملات هفتگی در اروپا به مانند بورس‌های آسیایی چندان از حجم بالایی برخوردار نبود.

در بورس وال استریت آمریکا نیز عملکرد مشابهی مشاهده شد و علی رغم افزایش فروش بخش خرده فروشی و عملکرد خوب گروه بانکی در کسب سود، هم شاخص " داوجونز"، هم " اس اند پی ۵۰۰" و هم " نزدک کامپوزیت" با کاهش به کار خود خاتمه دادند.

پس از پایان مثبت معاملات هفته گذشته، در معاملات امروز به دلیل نگرانی‌ها از تشدید دامنه جنگ تجاری بین ۲ اقتصاد بزرگ جهان یعنی چین و آمریکا، معامله گران باز هم روی به عرضه آوردند. چین گفته است که نرخ رشد سه ماهه دوم این کشور ۶.۷ درصد بوده است که بهتر از سطح هدفگذاری شده دولت اما کمتر از رشد سه ماهه نخست سال بوده است.

در بین بورس های اروپایی، شاخص " فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ۰.۸ درصد کاهش به ۷۶۰۰.۴۵ واحد رسید اما شاخص " دکس" بورس فرانکفورت ۰.۲ درصد بالا رفت تا سطح ۱۲۵۶۱.۰۲ واحدی را نشان دهد. در فرانسه نیز شاخص " کک" از همتای انگلیسی اش تبعیت کرد و با ۰.۴ درصد کاشه به ۵۴۰۹.۴۳ واحد رسید.

پس از آن که گزارشات جدید از وضعیت مالی " دویچه بانک" حاکی از احتمال سوددهی سهام این بانک در سه ماهه دوم سال بود، ارزش نماد بزرگ ترین بانک آلمان ۷.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۰.۳۱ یورو رسید.  

هر پوند در حال حاضر به ۱.۳۲ دلار و هر یورو به ۱.۱۷ دلار رسیده است. هر دلار نیز به ازای ۱۱۲.۴۱ ین ژاپن و ۶.۶۸ یوان مبادله می شود.