براساس گزارش هفتگی بررسی بازارها که هر هفته توسط مدیریت تحقیق و توسعه بورس تهران تهیه و منتشر می شود، در هفته منتهی به ۲۰ تیر ماه، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه مورخ ۲۰ تیر ۱۳۹۷ به عدد ۱۰۹ هزار و ۵۰۵ واحد رسید که در مقایسه با پایان هفته گذشته ۲۹۸۵ واحد کاهش داشته است.

تعداد روزهای کاری این هفته چهار روز بود و حجم معاملات ۳۸۳۱ میلیون سهم و ارزش آن ۱۵ هزار و ۳۲۱ میلیارد ریال بوده و حجم و ارزش معاملات نسبت به هفته گذشته که پنج روز کاری داشت به ترتیب ۴۵ و ۶۱ درصد کاهش داشته است.

ارزش بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات این هفته به عدد ۴۱۴۱۱۹۷ میلیارد ریال رسید که در مقایسه با پایان هفته گذشته ۳.۷ درصد کاهش داشته است.

همچنین از ابتدای سال جاری تا هفته منتهی به ۲۰ تیر ماه ۹۷، شاخص کل با ۱۳.۷ درصد افزایش به رقم ۱۰۹ هزار و ۵۰۵  واحد رسید و شاخص کل هم وزن با ۶.۱ درصد افزایش عدد ۱۸ هزار و ۳۳۲ واحد را تجربه کرد .

صنعت محصولات شیمیایی بیشترین ارزش معاملات را با ۵۶ درصد و صنعت خودرو و ساخت قطعات با ۱۹ درصد به خود اختصاص داده است.

 بر این اساس در ۳۰ روز منتهی به ۲۰ تیر ماه ۱۳۹۷، « استخراج کانه های فلزی» با بازدهی مثبت ۳۳.۷ درصد، در صدر صنایع بورسی قرار گرفت. در مدت مشابه صنعت «استخراج سایر معادن» با افت ۸.۵  درصدی بیشترین افت را تجربه کرد.

همچنین در محاسبه شاخص کل بورس تهران با برخی از شاخص بورس های بین المللی نسبت به پایان هفته گذشته، شاخص بورس نزدک (NASDAQ) با رشد ۲.۹ درصدی بیشترین بازدهی و شاخص بورس استانبول (BIST ۱۰۰)  با افت ۶.۱ درصدی کمترین بازدهی را به خود اختصاص داده اند.

علاوه بر موارد فوق، بازدهی بورس تهران، فرابورس ایران، نرخ ارز و طلا به صورت هفتگی و ماهانه در اختیار خواننده قرار دارد. صنایع و شرکت‌ های با بیشترین تأثیر بر شاخص، معاملات به تفکیک صنایع، ریسک و بازدهی صنایع نیز از دیگر اطلاعات ارایه ‌شده در این گزارش است. مقایسه‌ بازدهی صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله و همچنین خلاصه‌ای از بازده برخی از بورس ها، انس طلا، قیمت جهانی نفت، نرخ ارزهای مبادله ای و قیمت فلزات اساسی نیز در بخش پایانی این گزارش قابل مشاهده است.