عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان پیش از ظهر امروز (شنبه، ۲۳ تیر) در نشست خبری که در محل این شورا برگزار شد به سوالات خبرنگاران و اصحاب رسانه پاسخ داد. اهم پاسخ‌های سخنگوی شورای نگهبان را در زیر می‌خوانید:

* لایحه اصلاح قانون مبارزه با پول‌شویی جزو مصوبات ۴گانه موسوم به fatf است که اعضای شورای نگهبان اعلام کردند که می‌بایست از سوی قوه قضائیه ارائه شود و آن را مغایر قانون اساسی دانست.

* {درباره اظهارات کریمی قدوسی مبنی بر رد صلاحیت روحانی}  همه مواضع رسمی از سوی بنده حقیر به عنوان سخنگوی شورای نگهبان مطرح و اعلام می‌شود، هر امری غیر از این را باور نکنید.

* {حملات به شورای نگهبان به ویژه در زمینه اتهامات مالی} طبیعتا هر جایی که وظایفش را درست انجام دهد، مورد هجمه دشمن قرار می‌گیرد، انشاءالله شما رسانه‌های داخلی به وظایف خود در برابر این هجمه ها عمل خواهند کرد.

* {اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نمایندگان مجلس مبنی بر بررسی لوایح چهارگانه در مجلس} نظر رهبر معظم انقلاب برای همه دستگاه‌ها صاحب و حاکم است، اما این مانع نمی‌شود که دستگاه‌ها به وظایف خود عمل نکنند.

* {نظارت بر عملکرد داوطلبان انتخابات} هرگونه فعالیت افرادی که مورد نگاه انتخاباتی هستند، برای ادوار آینده، مورد رصد شورای نگهبان قرار دارند، به حکم قانون است و نه توسعه اختیارات، هرگونه فعالیت این افراد در شورای نگهبان محل بحث خواهد بود.