حجت الاسلام یحیی صالح نیا در خطبه های نماز جمعه امروز کن نماز جمعه را معیار نزدیکی به خداوند دانست و با اشاره به حدیثی گفت: اهل بهشت کسی است که گرما و سرمای شدید او را از شرکت در نماز جمعه باز نمی دارد.

وی در ادامه ضمن تسلیت فاجعه سنندج و کشته شدن تعدادی از هموطنانمان گفت: امروز دشمنان جنگ تازه ای را با ملت ایران شروع کرده اند، ملت باید آگاه باشد و دراین جنگ آرایش تازه ای بگیرد، امروز باید هر ایرانی یک سرباز اقتصادی برای کشور بوده و با تحریم کالاهای آمریکایی و شرکای آن با جنگ دشمن مقابله کرده و از کالای ایرانی حمایت کند.

امام جمعه کن گفت: درطول ۴۰ سال انقلاب اسلامی میلیون ها فارغ التحصیل و استاد برای نظام تربیت شده است که با یاری این اساتید و فارغ التحصیلان می توان سرعت رشد علمی کشور را افزایش داد و محصولات راهبردی دشمنان را مهندسی معکوس کرد.

وی اضافه کرد: امروز باید در انتصاب مدیران شجاع و انقلابی و اقتصادی دقت لازم به کار گرفته شود، تا توان شجاعت و رزم اقتصادی در برابر دشمنان بالا رود، دولت باید حرف دلسوزان مجلس و بیرون مجلس را گوش کرده و وزرایی که توانایی مدیریت بازار و اقتصاد را ندارند، تغییر دهد.

خطیب جمعه کن گفت: باید حاشیه ها را حذف کرده و به استحکام و ساخت درونی قدرت نظام اسلامی بپردازیم و در حوزه های اقتصادی و فضای مجازی بیش از پیش کار و تلاش کنیم، تا دشمنان طمع نورزند.

وی اضافه کرد: امروز باید نیش و کنایه ها را کنار گذاشته و مدیران و سیاسیون با هم گفتگو کنند و روحیات جاه طلبانه را کنار بگذارند.