«الکسی کنستانتینویچ ولین» که در راس هیاتی از نمایندگان رسانه‌های مطرح روسیه به تهران سفر کرده است، صبح امروز در نشست رسانه ای در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا درباره تبلیغات منفی ایالات متحده و برخی کشورهای اروپایی مبنی بر اینکه روسیه توان برگزاری جام جهانی فوتبال را نخواهد داشت، گفت: آمریکایی ها چون به لحاظ فوتبالی عقب هستند تلاش کردند جو رسانه ای علیه روسیه درست کنند که شکست هم خوردند.

وی افزود: انتقادهای انگلستان نیز نشات گرفته از این بود که مسکو در مقابل لندن میزبانی را پیروز شده بود و طبیعی به نظر می رسید که علیه ما جو رسانه ای راه بیندازند.

معاون وزیر مخابرات و ارتباطات جمعی فدراسیون روسیه، ادامه داد: همه شاهد بودیم میلیون ها تماشاگر از کشورهای مختلف به شهر های روسیه آمدند و کوچکترین مشکلی نه به لحاظ امنیتی و نه هیچ چیز دیگری پیش نیامد.

کنستانتینویچ ولین درباره عملکرد فوتبال ایران در این دوره از جام جهانی فوتبال نیز، گفت: تماشاگران بسیاری از ایران به روسیه آمدند و فوتبال ایران نیز نمایش درخشانی در این دوره داشت که از این بابت ما نیز خوشحالیم.

وی خاطرنشان کرد: ایران بازی خود مقابل اسپانیا در جام جهانی را واگذار کرد و روسیه نیز با شکست اسپانیا انتقام شما را گرفت.