او که فعالیت های خود در زمینه کلاهبرداری را از سال 1991 آغاز کرده بود در پروند خود یک کلاهبرداری 10 هزار دلاری نیز مرتبط با چندین هتل و شرکت در آمریکا دارد؛ وی همچنین از راه های غیرقانونی موفق شد خانه ای اشرافی و چند خودرو شیک در میامی را از آن خود کند.

​آخرین تیر شاهزاده قلابی سعودی زمانی به سنگ خورد که از معشوقه اش خواست تا از طریق  تماس تلفنی با جفری سافر، تاجر مشهور آمریکایی، از سوی این مرد مجرم  برای سرمایه گذاری 440 میلیون دلاری در شهرکی تفریحی ابراز تمایل کند.

حرکتی که شاهزاده سعودی قلابی را در یک تجارت بزرگ لو داد! +عکس

تاجر آمریکایی که او را مردی صادق فرض کرده بود پیشنهادش را پذیرفت اما در دیداری که آنها با یکدگر داشتند، شاهزاده جعلی با اشتیاق تمام شروع به خوردن گوشت خوک روی میز غذا کرد. همین حرکت با توجه به حرام بودن گوشت این حیوان برای ساکنان کشورهای مسلمان نشینی چون عربستان، موجب مشکوک شدن طرف معامله شد و پس از تحقیقات متوجه هویت اصلی وی شد.گفتنی است تاکنون در خانه این مرد،1000 دلار پول نقد، کارت های ویزیت و اسناد متعدد با اسامی اعضای خانواده های سلطنتی عربستان کشف شده که او در موقعیت های مختلف  از آنها برای رسیدن به اهداف خود استفاده می کرده است.