سید حسن قاضی‌زاده‌ هاشمی ظهر امروز در مراسم افتتاح بیمارستان شهید بروجردی اظهار داشت:مهم‌ترین انتظار مردم از حکومت که برآمده از رأی مردم است توجه به مردم است، مردم زمانی می‌بینند به یکی از مهم‌ترین خواسته‌هایشان که بهداشت و درمان است توجه می‌شود خرسند هستند و امروز کار انقلابی هیچی نیست جز راضی کردن مردم و درعین‌حال تلاش کردن برای مردم است.

وی افزود: مردم‌دوست دارند حرف و عمل ما یکی باشد و این بالاترین تبلیغ برای دین، نظام و جمهوری اسلامی است؛ عذرخواهی می‌کنیم چراکه این پروژه باید زودتر به بهره‌برداری می‌رسید و این پروژه نقص‌هایی دارد که امیدواریم به‌سرعت برطرف شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد:  توقعات ما باید متناسب با  توانمندی‌ها باشد به‌ویژه نمایندگان مردم و مسئولان و کسانی که تریبون در اختیارشان است، توقعات را باید در سطحی طرح کنیم که ظرفیت آن راداریم که اگر نداشته باشیم شکاف بیشتر می‌شود و نارضایتی را به دنبال دارد و عاقبت خوبی نخواهد داشت.

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند مهم‌ترین مشکل کشور طرح آمایش سرزمین است، نمی‌شود همه‌چیز را در هرکجای کشور داشته باشیم؛ قبل از انقلاب پنج دانشکده پزشکی در کشور وجود داشت و در حال حاضر ۹۱ دانشکده پزشکی در کشور وجود دارد.

قاضی‌زاده هاشمی تصریح کرد: مجتمع آموزش عالی سلامت که پیگیری کردیم و در اینجا دایر شد یکی از راهکارهای اصلی است ولی در راستای ایجاد اشتغال واقعاً انسان خجالت می‌کشد در شهر دورود به گفته نماینده مردم ۳۰ درصد بیکار تحصیل‌کرده وجود دارد؛ چه فایده‌ای دارد کسی را آموزش دهیم که فردا بازار کار برایش وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: تعداد رشته‌ها می‌تواند افزایش پیدا کند و شورای عالی انقلاب فرهنگی دادن مجوز دانشگاه و دانشکده را منوط به اختیارات دانست ولی باید بدانیم که در بروجرد روی چه مسائلی باید سرمایه‌گذاری کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بروجرد هم مرجع خیز است و سبب افتخار تشیع است و هم اینکه رقبای خود را در بروجرد می‌دانستیم که در این زمینه نیز قوی است؛ به‌عنوان یک ایرانی باید بدانیم چه اتفاقی در کشور می‌افتد و باید صادقانه به مردم بگوییم و توقعاتمان نیز متناسب با شرایط باشد.

وی اظهار داشت: عده‌ای آدم شرور در دنیا پیداشده‌اند که اصلاً تمام سیاست‌مداران تصور نمی‌کردند عربستان دست به دامان اسرائیل شود، آدم‌های خبیثی در دنیا هستند و ما خودمان نیز تقصیر داریم و در خیلی جاها بدعمل و انتخاب کردیم و از مسیری که مسیر انقلاب بوده کج روی داشته‌ایم و برای همین کم توفیق بودیم و بهانه دست آن‌ها داده‌ایم و با عدم توجه به سرمایه‌های غنی که در داخل کشور داشتیم و از توانایی که هم قدرت ملت است و هم قدرت دین ما است خوب استفاده نکرده‌ایم.

قاضی‌زاده هاشمی افزود: در این مقطع همه دست‌به‌دست هم داده‌اند و زورآزمایی دیگری است، در این شرایط باید حتماً رفتار، گفتار و عملکرد مسئولان و مردم متفاوت از گذشته باشد و آرایش حرکت همه نیروهای مؤثر باید متفاوت از قبل باشد که کمترین آسیب را مردم ببینیم و در خواب و غفلت زندگی نکنیم.

وی عنوان کرد: پول این کشور از دو مسیر نفت و مالیات بیشتر نیست که در این شرایط باید به نحوی مدیریت کنیم که آخر ماه کسری نیاوریم؛ همه تلاش بر این است که طی چند ماه آینده مردم برای درمان و دارو با مشکل مواجه نشوند؛ متأسفانه از این مسائل در طول این چهار دهه داشتیم و جاهایی که لازم بوده به‌عنوان یک مسلمان نشان دهیم که پای تمامیت ارضی کشور و اعتقادات ایستاده‌ایم ولی مراقبت کنیم که خودمان به خودمان آسیب وارد نکنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: در حوزه بهداشت و درمان آماری که در این شهرستان ارائه شد، حدود ۳۵۰ هزار نفر در این شهرستان جمعیت داریم ولی چقدر در این شهرستان بیمه تکمیلی داریم؟ حتماً سرمایه‌گذاری در این حوزه اقتصادی است و سبب ماندگاری پزشکان و ارتقا خدمات خواهد شد؛ انتظار است در کنار کارهایی که دولت کرده است بخش خصوصی نیز ورود کند و سرمایه‌گذاری صوت گیرد.