رویترز نوشت، فروش نفت شرکت ملی نفت ونزوئلا (پی دی وی اس ای) به آمریکا در ماه ژوئن پنج درصد افزایش ماهانه را تجربه کرد.

این کشور آمریکای جنوبی، ماه ژوئن ۵۷۰ هزار بشکه در روز نفت به ایالات متحده صادر کرد که بیشترین میزان از ماه اوت ۲۰۱۷ به شمار می رود. 

** آمادگی توتال برای فروش سهم خود در دریای شمال

به گزارش رویترز، منابع صنعتی و بانکی اعلام کردند شرکت فرانسوی توتال آماده است یک سوم سهام خود در یک میدان گازی به همراه دیگر دارایی های نفت وگاز دریای شمال خود را به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار بفروشد.

به گفته این منابع، علت فروش این دارایی ها، افزایش نقدینگی برای شرکت یادشده برای خرید زیرمجموعه نفت و گاز شرکت «مولر مرسک» است.

** تولید نفت لیبی به نصف رسید

رویترز به نقل از شرکت ملی نفت لیبی اعلام کرد، تولید نفت این کشور اکنون به ۵۲۷ هزار بشکه در روز رسیده، در حالی که این میزان در ماه فوریه امسال یک میلیون و ۲۸۰ هزار بشکه در روز بوده است. 

به گفته «مصطفی صنع الله» رئیس این شرکت، تولید نفت لیبی ر ماه فوریه با وجود اعتراض و درگیری و توقف فعالیت میدان نفتی الفیل، حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه در روز بود که در پی درگیری ها، میدان های راس لانوف و السدار بسته شد و بارگیری از این میدان ها انجام نمی شود.

** برنامه ادغام دو پالایشگاه بزرگ نفت ژاپن

رویترز به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که ۲ پالایشگاه بزرگ نفت ژاپن یعنی «ادمیتسو» و «شوا شل» توافق کردند آوریل سال ۲۰۱۹ میلادی ادغام شوند. 

ادمیتسو که برحسب فروش، دومین پالایشگاه بزرگ این کشور به شمار می رود، مدت هاست در پی افت تقاضا برای بنزین در این کشور می خواهد فعالیت خود را با «شوا شل» چهارمین پالایشگاه بزرگ ژاپن، ادغام کند.