وینفرد شفر، سرمربی استقلال در حاشیه تمرین امروز تیمش اظهار داشت:من دیدم که مدیرعامل باشگاه صحبت کرده و مدعی شده ما فردا به ترکیه می رویم. اردوی تدارکاتی بسیار مهم و برای آماده سازی فصل جدید اهمیت زیادی دارد. ما همه بازیکنان را با هم نیاز داریم.

وی افزود: ما نه فقط درون زمین چمن بلکه باید با هم جلسه آنالیز هم داشته باشیم.

سرمربی تیم استقلال تاکید کرد:ما باید تمرینات خوبی برای ساختن تیم داشته باشیم. ما نیاز داریم حتی روزی ۲ جلسه تمرین کنیم و روحیه تیمی خوبی بسازیم.

وی در خصوص اینکه ظاهرا ابراهیمی از استقلال جدا شده و هیچ‌وقت سرمربی استقلال این همه عصبانی نبوده است، گفت: من بابت امید ابراهیمی خوشحالم.وقتی من آمدم کیفیت ابراهیمی با کیفیت حال حاضر او فرق می کرد، او یکی از بهترین بازیکنان تیم ملی در جام جهانی بود و من خوشحالم با این نفرات می توانم کار کنم.خیلی از بازیکنان استقلال ۱۰ ماه با من کار کردند. وقتی باشگاهی به ابراهیمی پیشنهاد می دهد جای خوشحالی دارد، همینطور به مجید حسینی.

شفر افزود:البته بابت این شرایط خوشحال نیستم، چون او قلب و فرمانده تیم ما بود، اگر او برود حتما باید برای او جایگزین خوبی پیدا کنیم. زمان در حال گذر است و اگر نتوانیم به جای ابراهیمی بازی پیدا کنیم شاید از کشور کره یا جای دیگر یک بازیکن بگیریم.

سرمربی استقلال تاکید کرد: در اینستاگرام روز گذشته خواندم که می‌توانم ۲ بازیکن جدید بگیرم، این برای من یک سورپرایز است. ما باید در لیگ قهرمانان آسیا بازی کنیم و همه تیم ها حتی در لیگ خودمان می‌خواهند ما را شکار کنند. ما باید از سطح سال قبل تفاوت داشته باشیم، اگر حسینی و ابراهیمی بروند باید به جای این بازیکنان بازیکنانی در همین سطح بگیریم و باشگاه باید این را قبول کند.

وی تاکید کرد: در چند ماه گذشته می‌شنیدیم که ما نمی‌توانیم به خاطر دلار بازیکن خارجی بگیریم اما خوشحالم حالا می شنوم که قرار است بازیکنان جدید خارجی جذب کنیم.ما باید سریعتر پیش قرارداد بازیکنان خارجی بگیریم  و این موضوع بسیار مهم است.