سید احمد علم الهدی ظهر یکشنبه در مراسم سالروز شهادت امام ششم شیعیان که در حرم مطهر رضوی برگزارشد، اظهارکرد: امام صادق(ع) باید در همه عرصه ها برای ما الگو باشند تا بتوانیم در زندگی از آموزه های ایشان استفاده کنیم. 

وی افزود: امام خمینی (ره) به عنوان یکی از شاگردان مکتب امام صادق(ع) جوری در دل های مردم تاثیر گذاشت که ملت ایران تا امروز پای آرمان های انقلاب ایستاده و هزاران شهید را تقدیم انقلاب کرده اند و این پایداری همچنان ادامه دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: بنای امام صادق (ع) براندازی جریان بنی عباس بود و پذیرش این حرکت در جامعه آن روز فراهم نبود زیرا مردم سیاست، مدیریت و حکومت داری را جدای از دین می دانستند و معتقد بودند مملکت داری چیز دیگری است.

امام جمعه مشهد گفت: تخم جدایی دین از سیاست در آن دوران کاشته شد و به یک فرهنگ تبدیل شد. مردم معتقد بودند برای حکومت داری باید شیطنت کرد و کسی که می خواهد در این عرصه فعالیت کند بایدبه دنیا و قدرت وابسته باشد.

علم  الهدی خاطرنشان کرد: در ابتدای اسلام و مدیریت پیامبر اکرم(ص) کسانی که فقیر بودند به ثروت رسیدند زیرا با جاری شدن احکام دین، عدل در جامعه حاکم می شود و تکلیف مداری و ایستادگی پای وظیفه دینی از مشخصه های حکومت دینی است.

وی گفت: ما یک سیاست دینی و یک دین سیاسی داریم که مردم دوران امام صادق(ع) این دو را با هم اشتباه گرفته بودند و دین را ابزار به قدرت رسیدن و به دست آوردن ثروت کردند. اگر دین وارد سیاست شود قدرت سیاسی، اقتصادی و نظامی را برای توسعه دین خواهد کرد. 

امام جمعه مشهد بیان کرد: چیزی که ما را ۴۰ سال پای انقلاب نگه داشته این است که مردم، کسانی را که بخواهند از دین به عنوان سکوی رسیدن به قدرت و ثروت استفاده کنند، می شناسند و اجازه این کار را به او نمی دهند.

علم الهدی تاکید کرد: ما باید سیاست دینی را در جامعه نهادینه کنیم که این مهم خوشبختانه به برکت خون شهدا و آموزه های ائمه اطهار(ع) در این کشور مورد توجه قرار گرفته است.