این افسر ارتش رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه گفت:‌ تمرینات مشترک دو طرف در شهر "تولون" در جنوب فرانسه و با مشارکت دو رزم‌ناو اسرائیلی در کنار یک ناوچه فرانسه و جنگنده‌ها و نیز هلی‌کوپترهای ناوگان دریایی فرانسه اجرا شدند.

به گفته این منبع اسرائیلی، یگان جنگی اسرائیل به مدت یک هفته در بندر نظامی تولون باقی ماند و در آنجا تمرینات به مدت دو روز انجام شد.

یک منبع نظامی فرانسه با اشاره به اینکه از بیش از ۵۰ سال قبل تاکنون هیچ گونه ناوگان جنگی از اسرائیل در شهر تولون پهلو نگرفته بود، گفت: این تمرینات مشترک شامل شبیه‌سازی حمله چندین ناوچه به یک رزم ناو بزرگ (اسرائیلی یا فرانسوی)، تمرینات برای تضمین دفاع از این نوع رزم‌ناوها در موقعیت‌های مشابه و نیز آزمایش وسایل ارتباطی جهت آمادگی برای آغاز حمله‌ای مشترک بود.

این منبع با اشاره به حضور دریاسالار "الی شارویت"، فرمانده ناوگان دریایی اسرائیل در این تمرینات افزود: امیدواریم که این رزمایش‌ها در آینده در بنادر فرانسه تکرار شوند.

معمولا کشتی‌های یگان دریایی فرانسه در بندر نظامی حیفا در شمال اراضی اشغالی توقف دارند و از آنجا به بنادر فرانسه حرکت می‌کنند.

ارتش رژیم صهیونیستی هنوز علت عدم اعلام این تمرینات مشترک در جنوب فرانسه همزمان با اجرای آنها را بیان نکرده است.