متن این اطلاعیه دانشگاه صنعتی شریف به شرح زیر است:

"بسمه تعالی

درخصوص بازنشستگی استاد گرامی و فرهیخته جناب آقای دکتر مهدی گلشنی موارد زیر جهت تنویر افکار دانشگاهیان اطلاع‌رسانی می‌گردد:

- طبق آیین‌نامه استخدامی اعضای هیأت علمی (مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ابلاغ شده در ۲۷ اسفند سال ۹۰)، سن بازنشستگی اعضای هیأت علمی با مرتبه استادی ۷۰ سال و در صورت نیاز به خدمات عضو با موافقت رییس دانشگاه و تصویب هیأت محترم امناء ۷۳ سال و در شرایط خاص با درخواست رییس دانشگاه و موافقت وزیر، حداکثر ۷۶ سال می‌باشد.

- در نامه ۱۹ اسفند سال ۹۶  قائم‌مقام وزیر و رییس مرکز هیأت‌های امنا و هیأت‌های ممیزه در اصلاح موارد مربوط به پایان خدمت در آیین‌نامه استخدامی، سن بازنشستگی اعضای هیأت علمی در شرایط خاص حداکثر ۷۳ سال اعلام شده است.

- جهت استمرار استفاده از دانش و تجربیات ارزشمند استاد فرهیخته جناب آقای دکتر گلشنی، به درخواست مدیریت‌های وقت دانشگاه، هیأت محترم امناء با تعویق بازنشستگی مشارالیه در جلسه دوم آذر ۸۹  به مدت ۵ سال و در جلسه ۲۹ اردیبهشت ۹۵  به مدت یک‌سال، جمعاً به مدت شش سال موافقت نموده است.

- در جلسه اخیر کمیسیون دائم هیأت امنا دانشگاه تاریخ ۲۳ خرداد ۹۷  پیشنهاد دانشگاه جهت افزایش سن بازنشستگی اعضای هیأت علمی فراتر از مؤعد مقرر، به دلیل رعایت وحدت رویه در بازنشستگی اعضای هیأت علمی، مورد موافقت قرار نگرفت.

- بنابراین جناب آقای دکتر گلشنی با داشتن ۸۰ سال سن و ۴۸ سال سابقه خدمت، تاکنون حدود ۴ سال بیش از سقف مجاز در آیین‌نامه از تعویق بازنشستگی استفاده نموده‌اند.

- با توجه به مراتب فوق، دانشگاه بسیار متأسف است که می‌بایست نسبت به بازنشستگی مشارالیه اقدام نماید. لذا با توجه به اتمام نیمسال تحصیلی جاری در پایان تیر ماه، ایشان از تاریخ ۳۱ تیر ۹۷  به افتخار بازنشستگی نائل می‌گردند.

شایسته ذکر است که بر اساس رویه جاری دانشگاه، اساتید برجسته پس از بازنشستگی نیز میتوانند به همکاری با دانشگاه در حوزه های آموزشی و پژوهشی ادامه دهند.

لذا مایه افتخار و مباهات دانشگاه است که پس از بازنشستگی نیز از دانش و تجربیات ارزشمند آن استاد فرهیخته و معزز در ارائه دروس و راهنمایی دانشجویان تحصیلات تکمیلی گروه فلسفه علم بهره‌مند گردد.

سعادت، سلامتی و موفقیت روزافزون آن استاد ارجمند را در تمام مراحل زندگی از خداوند منان خواهانیم".