این غول فناوری برای اثبات موجودیت خود به  سرمایه گذاران آمریکایی تمام تلاش خود را به کار بسته است.

 قرار است در هفته جاری شرکت شیائومی در ایالات متحده به ارزش سهام بیش از ۵۰ میلیارد دلار در   بازار برسد.

پیش بینی می شود با توجه به تلاش های متعدد این شرکت به زودی بسیاری از سرمایه گذاران آمریکایی به این برند توجه بیشتری داشته باشند.  

سرمایه گذاران آمریکایی می دانند که شیائومی، بزرگترین سازنده گوشی های هوشمند در جهان است که  به عنوان "اپل چین" شناختهه می شود.

در حالی که گوشی های هوشمند ۷۰ درصد از درآمد شیائومی را تشکیل می دهند، بخشی دیگر از صنایع شیائومی نیز به شدت رشد می کند و این بخش، به تلویزیون های هوشمند و گجت های این شرکت و البته اسکوترهای الکتریکی و لوازم جانبی مرتبط است. در حال حاضر ۲۱ درصد کل درآمد شیائومی به این بخش اختصاص دارد.

تا ۲  سال پیش، گوشی های هوشمند ۸۰ درصد از فروش شیائومی را تشکیل می دادند، در حالی که تکنولوژی های مبتنی بر هوش مصنوعی ۱۳ درصد از سهم را در اختیار داشتند. 

افزن بر این ها جالب است بدانید سود ناخالص شیائومی ،  پس از محاسبه هزینه کالاهای فروخته شده، در دو سال گذشته بیش از سه برابر شده است. اما این شرکت برای رقابت با شرکت های سرشناس آمریکایی مثل آلفابت به تلاش های بیشتری نیاز دارد . چرا که رقم سود ان شرکت در برابر آلفابت ۵۷و در برابر اپل ، ۳۸ درصد پایین تر است.

در واقع این شرکت برای رشد در بازارهای جهانی باید ابتدا از دروازه شرکت های آمریکایی عبور کرده و این شرکت ها را شکست دهد.

مدیرعامل شیائومی در این خصوص می گوید: " ما می دانیم که این روزها نگرش ها نسبت به چین بسیار منفی است، اما ما تلاش خواهیم کرد شک و تردید ها را از بین برده و کنترل بازار را در دست بگیریم."

باید دید حضور شیائومی در ایالات متحده تا چه حد موفق خواهد بود. نظر شما چیست؟