نادر برهانی مرند، دبیر سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر در گفت‌وگو با فارس عنوان کرد: فراخوان جشنواره در حال آماده‌سازی است و تا انتهای تیر ماه نیز منتشر خواهد شد.

وی درباره تغییرات محتوایی فراخوان نسبت به سال‌های گذشته عنوان کرد: یک تغییراتی صورت گرفته و آن را متفاوت کرده است، تلاش داشتیم به اقتضای نیازهای واقعی این فراخوان را طراحی کنیم، البته روند دو تا سه ساله اخیر جشنواره در نظر گرفته شده است اما با این حال تلاشمان بر تدارک واقع بینانه بخش‌های مختلف بود.

برهانی مرند اظهار داشت: چند بخش را نسبت به قبل جدی‌تر در نظر گرفتیم از جمله بخش استان‌ها که براساس نیازهای واقعی در همه حوزه‌ها در نظر گرفته شده و بخش جوانان که هر دو در فراخوان ویژه‌تر خواهند بود.

وی درباره تغییر زمان برپایی جشنواره فجر گفت: امسال زمان جشنواره به دلیل تقارن با ایام فاطمیه و همچنین تداخل نیافتن با فیلم فجر از ۱۲ بهمن به ۲۲ بهمن تغییر پیدا کرده است، کمی دیرتر اما با فراغ خاطر جشنواره را برگزار می‌کنیم.

دبیر سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر در پاسخ به این سؤال که آیا روند برپایی برنامه‌ها و کارهای جشنواره نسبت به سال‌های قبل تغییری کرده، گفت: ما احساس نمی‌کنیم که دیر شروع کرده‌ایم، اگر خدا بخواهد و مشکلی هم پیش نیاید نسبت به سال‌های قبل جلوتر هستیم، چرا که زودتر ساختار را به نتیجه می‌رسانیم و به جدول می‌رسیم.

وی یادآور شد: امیدوار هستیم که بتوانیم کارها را با آرامش بیشتر و شرایط بهتر جلو ببریم.

برهانی مرند پاسخی درباره وضعیت بودجه جشنواره امسال نداد و گفت: بهتر است فعلا درباره آن صحبتی نشود.