محمد سعیدی‌کیا در نشست ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه اظهار کرد: طی سال‌های پس از انقلاب درآمد زیادی از محل فروش نفت داشته‌ایم و اگر قرار بود این درآمدها کشور را آباد کند، نباید اکنون در کشور استان‌ها و مناطق محرومی داشتیم.

وی با بیان اینکه کشور با مغزها و دست‌های مردم آباد می‌شود، گفت: باید کاری کنیم که  مردم وارد صحنه اقتصادی شوند.

سعیدی‌کیا به برنامه بنیاد مستضعفان برای حمایت از تولید و ایجاد اشتغال و رفع محرومیت در کشور اشاره کرد و گفت: در کنار اجرای برخی طرح‌های بزرگ توسط بنیاد در مناطقی از کشور، از سال 1395 طرحی را آغاز کردیم که سالانه به هر استان 20 میلیارد تومان تسهیلات جهت اجرای طرح در مناطق روستایی و نواحی صنعتی پرداخت می‌شود که برای امسال این رقم را به 25 میلیارد تومان افزایش داده‌ایم.

رییس بنیاد مستضعفان افزود: به این تسهیلات که توسط بانک سینا پرداخت می‌شود، بنیاد مستضعفان پنج درصد و معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری  یارانه می‌دهد و تسهیلات نیز با سود هشت درصد به متقاضیان پرداخت می‌شود.

وی افزود: تا امروز بیش از دو هزار طرح برای دریافت این تسهیلات تصویب شده و 1350 طرح نیز تسهیلات خود را دریافت کرده‌اند که بیش از 700 طرح آن به بهره‌برداری رسیده است.

سعیدی‌کیا متوسط سرمایه‌گذاری این طرح‌ها را 600 میلیون تومان و اشتغال هر طرح را به طور میانگین 11 نفر اعلام کرد.

وی با بیان اینکه از محل این تسهیلات یارانه‌دار اشتغال خوبی ایجاد شده، گفت: این تسهیلات به طرح‌های بخش‌های مختلف پرداخت می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به آمار بالای بیکاری استان کرمانشاه گفت: برای کمک به ایجاد اشتغال این استان چنانچه سهمیه 25 میلیارد تومانی امسال را جذب کند، این سهمیه را افزایش خواهیم داد.

سعیدی‌کیا در این نشست همچنین تامین سیمان مورد نیاز بازسازی همه واحدهای مسکونی تخریب شده در زلزله استان به طور رایگان را تقبل کرد.