یونهاپ گزارش داد، هدر ناوئرت، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اظهار کرد، دو طرف این کانال مذاکره را تشکیل دادند تا به تعیین "جزییات عملی مهم" از جمله موارد مرتبط با دستیابی به خلع سلاح هسته‌ای کامل از کره شمالی رسیدگی کنند.

اعضای این کارگروه، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا را در نخستین سفرش به کره شمالی از زمان برگزاری نشست ۱۲ ژوئن میان رییس جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی همراهی می‌کنند.

پامپئو در نخستین روز این سفر با کیم یونگ چول، دستیار ارشد رهبر کره شمالی دیداری سه ساعته داشت.

ناوئرت اظهار کرد، این دو مقام در نشست خود در خصوص مساله بازگرداندن بقایای سربازان آمریکایی که در جنگ کره کشته شده‌اند نیز گفت‌وگو کرده‌اند.

کاخ سفید پیش از این اعلام کرده بود که پامپئو با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی نیز دیدار خواهد کرد اما این دیدار هنوز تایید نشده است. وزیر خارجه آمریکا در دو سفر پیشین خود به کره شمالی با کیم دیدار کرده است.

پامپئو پیش از رسیدن به پیونگ‌یانگ گفت: در این سفر به دنبال تعیین جزییاتی در خصوص تعهدات صورت گرفته خواهم بود و به تحرکات در راستای اجرای آنچه که این دو رهبر در خصوص آن توافق کرده‌اند، ادامه خواهم داد و پیش‌بینی می‌کنم که کره شمالی نیز برای این کار آماده باشد.

جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید هفته گذشته اظهار کرد که انتظار دارد پامپئو در این سفر در خصوص برنامه‌ای برای انحلال برنامه تسلیحات هسته‌ای و موشک‌های بالستیک در مدتی یک ساله با طرف کره‌ای گفت‌وگو کند.

ناوئرت همچنین به خبرنگاران گفته است: این ادعا که موضع ما برای خلع سلاح هسته‌ای از کره شمالی نرم‌تر شده است، به هیچ عنوان واقعیت ندارد و سیاست ما در قبال کره شمالی تغییر نکرده است.

پامپئو از پیونگ‌یانگ مستقیما به توکیو پرواز می‌کند تا در نشستی با همتایان خود از کره جنوبی و ژاپن حاضر شود و درباره نتیجه مذاکراتش در کره شمالی با آنان گفت‌وگو کند.