۱۱ تیر ماه جاری بود که خبر قتل «وحید مرادی» شرور معروف پایتخت که به اتهام قتل عمد دوستش در زندان رجایی شهر به سر می‌برد، منتشر شد؛ خبری که بازتاب زیادی در فضای مجازی و بین کاربران شبکه‌های اجتماعی داشت.

به گزارش تسنیم، بعد از به قتل رسیدن وحید مرادی در زندان رجایی‌شهر، واکنش‌ها در فضای مجازی و حقیقی به این حادثه و چگونگی وقوع آن بسیار زیاد بود به طوری که قتل وحید مرادی، در صدر اخبار و فیلم‌های فضای مجازی قرار گرفت و شاید در کوچه و خیابان، جمعی نبود که درباره این موضوع صحبت نکنند.

برخی‌ دنبال شناسایی و مشخص کردن هویت قاتل یا قاتلان وحید مرادی بودند؛ برخی دنبال این بودند که بدانند وحید مرادی و دیگر زندانیان بر سر چه چیزی کارشان به مشاجره و درگیری فیزیکی رسیده است.

اما نکته‌ای که تقریباً در هیاهوی وقوع این قتل تا حدی مغفول مانده بود، وسیله مورد استفاده زندانی یا زندانیان برای به قتل رساندن وحید مرادی و گوشی همراهی بود که از طریق آن فیلم گرفته و در فضای مجازی پخش کرده بودند.

در زندانی که اراذل و اوباش و اشرار در آن نگهداری می‌شوند و اغلب نیز به خاطر قتل‌هایی که انجام داده‌اند، محکوم به قصاص شدند و به عبارتی «زیر تیغ» هستند، شاید درگیری و نزاع مسئله زیاد غریبی نباشد اما اینکه این دست افراد به راحتی به چاقو و قمه آن هم در زندان دسترسی داشته باشند و فیلم شرارت‌های دوباره خود را با اینترنت پرسرعت در فضای مجازی به اشتراک بگذارند، جای سئوال دارد.

خبرگزاری تسنیم در روز ۱۳ تیر جاری به همین موضوع پرداخت و مطلبی تحت عنوان « قمه یا پایه‌ی تخت؟ وحید مرادی با چه‌وسیله‌ای به‌قتل رسید؟»؛ منتشر کرد که واکنش‌هایی را به همراه داشت.

یکی از مخاطبان تسنیم، زیر مطلب یاد شده و در قسمت نظرات، به این مسئله واکنش نشان داده و نوشته است: «سلام. البته کسی که کشته شده یک قاتل شرور است و نمی‌توان برای او دل سوزاند،ولی مسلما مسئولان این زندان بایستی پاسخگو باشند که چگونه اراذل و اوباشی که حتی دست خالی هم خطرناکند، می‌توانند چنین قمه بزرگ و تلفن همراه با خود به زندان ببرند؟ آیا بازدید‌ها تا این حد سرسری و فرمالیته است،ضمنا در فیلمی که از زد خورد دیدم کیفیت دوربین مدار بسته بسیار بد بود و شناسایی چهره‌ها در حد صفر بود.»

یکی دیگر از مخاطبان در مطلب کوتاه، واکنش تعجب‌برانگیز به این موضوع داشته و نوشته است:« عجب زندانی هست.