عصر امروز (جمعه) در نخستین دیدار مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۱۸، تیم ملی فرانسه دارنده عنوان قهرمانی سال ۱۹۹۸ و اروگوئه که دو عنوان قهرمانی این رویداد بزرگ را در کارنامه دارد به مصاف هم رفتند که در پایان شاگردان «دیدیه دشان» در فرانسه با برتری زمین را ترک کرده و به نیمه نهایی گام گذاشتند.

«علیرضا فغانی» داور چهارم و ذخیره این دیدار حساس بود.

اروگوئه که «ادینسون کاوانی» مهاجم گلزن و توانمند خود را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت، بازی را با روش تدافعی آغاز کرد و فرانسه نیز برای رسیدن به گل تلاش چندانی انجام نمی داد.

بیشتر دقایق نیمه نخست با اشتباهات فردی متعدد و درگیری بازیکنان سپری شد، اما در دقایق پایانی شرایط تغییر کرد.

در دقیقه ۴۰ ارسال «آنتون گریژمان» روی یک ضربه ایستگاهی را «رافائل واران» مدافع تیم ملی فرانسه با ضربه سر به گل نخست تبدیل کرد.

لحظاتی پس از آن اروگوئه خطر ساز شد و ضربه سر «مارتین کاسرس» را «هوگو لوریس» به زیبایی مهار کرد و توپ برگشتی را نیز «دیگو گودین» نتوانست به گل تساوی تبدیل کند.

در نیمه دوم سرمربی باتجربه اروگوئه دست به تعویض زد و «کریستین رودریگز» و «گومز» را به میدان فرستاد تا بار هجومی تیمش را برای جبران نتیجه افزایش دهد.

در دقیقه ۶۰ شوت «گریژمان» با اشتباه عجیب «فرناندو موسلرا» دروازه بان اروگوئه همراه شد تا گل دوم فرانسه به راحتی رقم خورده و این تیم در آستانه صعود قرار بگیرد.

اروگوئه با وجود دریافت کرد در ادامه بازی توانی برای ایجاد فرصت گلزنی نداشت و نتوانست دروازه حریف را با خطر روبرو کند.

در نهایت سوت داور به نشان برتری دو بر صفر فرانسه و صعود خروس ها به نیمه نهایی زده شد.

با این اوصاف فرانسه در مرحله نیمه نهایی به مصاف برنده دیدار برزیل و بلژیک می رود. بازی حساس برزیل و بلژیک ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه امشب برگزار می شود.

**ترکیب فرانسه

هوگو لوریس، رافائل واران، ساموئل اومتیتی، بنجامین پاوارد، لوکاس هرناندز، پل پوگبا، انگولو کانته، کلین امباپه(عثمان دمبله)، کورنتین تولیسو(انزونزی)، آنتون گریژمان و اولیویه ژیرو 

**ترکیب اروگوئه

فرناندو موسلرا، خوزه ماریا خیمنس، دیگو گودین، مارتین کاسرس، دیگو لاکسالت، لوکاس توریرا، ماتیاس وسینو، ناهیتان ناندز(اورته واشیکا)، رودریگو بنتانکور(کریستین رودریگز)، لوئیس سوارز و کریستین استوانی (گومز)