حجت الاسلام محمد نقی لطفی امروز در خطبه های نماز جمعه شهر ایلام اظهار داشت: آمریکا به دنبال منزوی کردن جمهوری اسلامی ایران در جهان است و در تلاش است تا ساختار انقلاب اسلامی را از مسیر اصلیش منحرف کند.

وی تصریح کرد: بر اساس نظرسنجی‌های انجام گرفته توسط نهادهای معتبر ۷۶ درصد مردم معتقدند رابطه با رژیم فاسد آمریکا حلال مشکلات اقتصادی کشور نیست.

لطفی افزود: رهبری و ملت هوشیار و با بصیرت ایران اسلامی بر دهان کسانی که حرف از مذاکره با آمریکا می زنند مشت کوبنده و انقلابی زده‌اند، این افراد بهتر از دیگران می‌دانند که مذاکره با رژیم بد عهد آمریکا بی‌نتیجه و بی‌فایده است.

وی گفت: امام خمینی (ره) در توصیف آمریکا شیطان بزرگ تجربه چهل سال گذشته این واقعیت را اثبات کرده است که رژیم آمریکا قابل اعتماد نیست و مذاکرات مجدد با شیطان بزرگ عقب نشینی و امتیازدهی به دشمن است.

شاهد خسارت‌های جبران ناپذیر تحریم‌ها در طول ۴۰ سال انقلاب هستیم

امام جمعه ایلام بیان داشت: پیشنهاد ارائه مذاکره توسط عناصری از منافقین ، کمونیست‌ها، لیبرال‌ها و بهائیان و ورشکستگان فتنه ۸۸  چیزی جز تسلیم نیست.

وی ادامه داد: این نغمه‌های شوم که از حلقوم‌های ناپاک طی سالیان متمادی و در این چهار دهه پس از پیروزی انقلاب از اردوگاه غرب‌گرایان و مزدوران داخلی شنیده شده است.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: امروز شاهد خسارت‌های جبران ناپذیر تحریم‌ها در طول ۴۰ سال انقلاب هستیم.

دستی در کار است تا قیمت سکه به اوج خود در تاریخ انقلاب برسد

وی بیان داشت: در این شرایط حساس نباید بازار سکه و ارز دچار تزلزل و تنش شود و قطعا دستی در کار است تا قیمت سکه به اوج خود در تاریخ انقلاب برسد. 

وی افزود: هم اکنون شاهد تعطیلی بنگاه‌های تولیدی و گرانی سکه و دلار و اعمال شدید تحریم‌ها هستیم، جریان‌های معاند داخلی و ضد انقلاب خارج‌نشین با مثلث شوم رژیم‌های صهیونیستی، آمریکا و آل سعود علیه ملت ایران دسیسه کرده‌اند.

لطفی تصریح کرد: خروج آمریکا از برجام تنها دستاورد آن افزایش فروش نفت ایران را تحت الشعاع قرار داد چراکه تجار و دست اندرکاران بازار می‌دانند که تحریمی هنوز نیامده و تحریم‌های موثر بانکی از ابتدای برجام به قوت خود باقی بوده است.

خطیب جمعه ایلام گفت: انفجار هواپیمای مسافربری ایران بر فراز آب‌های خلیج فارس و قتل عام ۲۹۲ نفر توسط رزم‌ناو آمریکا نشانه حقوق بشر آمریکایی است.

وی ادامه داد: حمله موشکی ناو جنگی آمریکا به هواپیمای مسافربری ایرباس ایرانی لکه ننگی بر دامن رژیم ظالم آمریکا است. این جنایت حولناک که درتاریخ هوانوردی بی سابقه بود یکی از مرگ‌بار ترین و در عین حال غم‌انگیزترین حوادث تاریخ بود.