وزارت جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد که آخرین مرحله از آزمایش و ارتقای توانایی‌های سامانه پدافند موشکی «گنبد آهنین» را روز پنجشنبه به پایان رساند.

روز گذشته منابع محلی از شلیک قدرتمند یک موشک و آزمایش سامانه پدافندی جدید در پایگاه «پالماخیم» متعلق به نیروی هوایی رژیم صهیونیستی در سواحل مدیترانه خبر داده بودند.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» وزرات جنگ این رژیم بامداد جمعه با صدور بیانیه‌ای گفت که با همکاری شرکت تسلیحاتی «رافال»، یکی از سامانه‌های پدافند موشکی پیشرفته متعلق به این شرکت را آزمایش کرده‌اند.

در این بیانیه آمده است: «در چهارچوب این آزمایش‌ها، انواع مختلف تهدیداتی که نمونه‌ای از خطرات موجود در منطقه (علیه اسرائیل) است، تمرین شد. اداره (پدافند موشکی) حُما به توسعه سامانه‌های گنبد آهنین برای مقابله با تهدیدات منطقه‌ای ادامه می‌دهد».

وزارت جنگ رژیم صهیونیستی همچنین اعلام کرد که سه لایه پدافند موشکی این رژیم شامل «گنبد آهنین» (کوتاه برد)، «فلاخن داوود» (میان برد) و «پیکان 3» (دور برد) آزمایش‌هایی را در پایگاه پالماخیم برای ارتقای توانمندی‌ها پشت سر گذاشتند.


تصویری از آزمایش سامانه گنبد آهنین در روز پنجشنبه

 

حدود دو هفته قبل نیز (۲۳ خرداد) نیروی هوایی این رژیم از موشک فراصوت جدیدی به نام «خشم» (Rampage) رونمایی کرد که با نصب شدن روی جنگنده‌ها، قابلیت نابود کردن اهداف دقیق و مهم در مناطق خارجی را دارند. (جزئیات بیشتر)

این در حالی است که طی چند هفته اخیر تنش‌ها بین تل‌آویو و گروه‌های مختلف در همسایگی فلسطین اشغالی از جمله دولت سوریه، حزب‌الله و حماس و همچنین نگرانی دستگاه‌های امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی از احتمال وقوع جنگ تمام عیار با گروه‌های مقاومت در منطقه افزایش یافته است.

جدیدترین تبادل آتش رژیم صهیونیستی با سوریه در بامداد پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت رخ داد که جنگنده‌ها و توپخانه‌های رژیم صهیونیستی در واکنش به حملات راکتی ادعایی به بلندی‌های جولان اشغالی، تجاوز هوایی گسترده‌ای را به خاک سوریه شروع کردند. ارتش رژیم صهیونیستی مدعی است این راکت‌ها از سوی نیروهای حامی ایران شلیک شده و در پاسخ به آن، پایگاه‌هایی که مدعی حضور ایران در آن بودند هدف قرار دادند.

همچنین با شدت گرفتن نگرانی‌ها از وقوع جنگ و شلیک شدن روزانه هزاران فروند موشک و راکت به سمت پایگاه‌های رژیم صهیونیستی، به تازگی یک شرکت خصوصی در اراضی اشغالی برای اولین بار بیمه‌نامه حملات موشکی ارائه کرده است (جزئیات بیشتر).

وبگاه امنیتی «دبکافایل» وابسته به منابع اطلاعاتی رژیم صهیونیستی چندی پیش گزارش داد که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا طرح گسترده‌ای را برای تقویت نیروهای مسلح رژیم صهیونیستی در برابر «تقابل نظامی احتمالی با ایران» تصویب کرده است. (جزئیات بیشتر)

دبکافایل پیشتر نیز گزارش داده بود که ارتش رژیم صهیونیستی در حال سازمان‌دهی و استقرار گردان‌های بزرگی از نظامیان خود در مرزهای سوریه و لبنان است و جنگنده‌های رژیم صهیونیستی نیز به طور مداوم بر فراز مناطق مرزی و محل استقرار نظامیان خود گشت‌زنی می‌کنند.

این پایگاه همچنین به نقل از منابع محلی سوری گزارش داد که شاهدان عینی تانک‌های اسرائیلی را دیده‌اند که در بلندی‌های جولان اشغالی، مشرف به منطقه قنیطره در سوریه، مستقر شده‌اند.